IНСТРУМЕНТИ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОЇ ЕТИКИ УПРАВЛIННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i65.156690Ключові слова:
професiйна етика, корпоративна етика, моральнi принципи, етичний кодексАнотація
У даної статтi доведено, що головним призначенням корпоративної етики є регулювання взаємин представникiв рiзних професiй, об'єднаних спiльнiстю трудового колективу, що працюють в однiй органiзацiї. Обґрунтовано iнструменти формування корпоративної етики, якими є система моральних принципiв, норм моральної поведiнки, що регулюють вплив на вiдносини всерединi однiєї органiзацiї i на взаємодiю з iншими органiзацiями. Визначено два загальних вектора корпоративної етики, якi враховують правила i норми, а також моральнi цiнностi колективу.
Розглянуто принципи корпоративної етики, яким надано характеристику.
Доведено, що корпоративна етика є важливим елементом управлiння персоналом, який дозволяє пiдняти моральний рiвень працiвникiв та запобiгає виникненню проблем, пов’язаних iз зiткненням рiзних iндивiдуальностей працюючих.
Посилання
Беляцкий Н.П. Управлiння персоналом: Навч. посiбник; /Н.П. Беляцький, О.О. Осiпенко та iн. Iнтерпрессервiс, екоперспектива, Київ, 2002. - 352 с.
Голубева Е.I. Корпоративная культура: екологiя усерединi компанiї / Е.I. Голубева. - наук. журнал ELLE бизнес. - Одеса. - 2002. №5. - С. 45-51.
Гриценко Н.В. Особливостi формування корпоративної культури органiзацiї/ Н.В. Гриценко// Вiсник економiки транспорту i промисловостi. – Х.- 2017. - №59. - С. 284-290.
Гриценко Н.В. Корпоративна культура як елемент системи управлiння персоналом/ Н.В. Гриценко// Вiсник НТУ «ХПI».Економiчнi науки. – 2018. - №15(1291). – С. 145-149.
Тимцуник В.I. Корпоративна культура як основа формування мотивацiйного механiзму у стратегiчному управлiннi пiдприємством / В.I. Тимцуник, О.I. Бєлова // Наук. вiсн. акад мунiцип. управлiння - Харкiв, 2011. – №2. – С. 54-59.
Чмут Т.К. Етика дiлового спiлкування: Навчальний посiбник / Т.К.Чмут, Г.Л.Чайка //– 3-те вид., стер. Вiкар: –Київ, 2003. -148с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).