ВПЛИВ ОЩАДЛИВОГО ВИРОБНИЦТВА НА ЕКОНОМІЧНУ ПОВЕДІНКУ ПІДПРИЄМСТВ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.74.280862Ключові слова:
управління, підприємство, економічна поведінка, концепція ощадливого виробництва, виробничий процес, організація, ефективність, конкурентоспроможністьАнотація
Формування економічної поведінки підприємства має закладатися в технологію процесу виробництва та ґрунтуватися на підходах підвищення ефективності його роботи в сучасних умовах господарювання. В статті зазначено, що ощадливе виробництво є одним із найбільш оптимальних та продуктивних інструментів для забезпечення стабільного розвитку підприємства через постійне зниження витрат у виробничому та управлінському процесах. Окреслено основні підходи щодо розуміння впливу концепції ощадливого виробництва на економічну поведінку підприємства.
Визначено, що забезпечення ефективного розвитку підприємства є досить складним механізмом, в основу якого покладено орієнтацію на запити споживачів, які виступають повноцінними учасниками бізнес-процесів. Це призводить до зміни підходів щодо формування економічної поведінки підприємства та його конкурентоспроможності.
Посилання
Каличева Н. Є. Проблеми та перспективи розвитку економіки України в сучасній світовій економічній системі. Наука й економіка. 2015. Вип. 4 (40). С. 117 – 120.
Білошкурська Н.В. Моделі адаптивної поведінки та їх роль у формуванні економічної безпеки підприємства. Актуальні проблеми економіки. 2010. №12 (114). С. 101-105.
Войтко В. В. Методичні підходи до аналізу стилю та факторів поведінки організації. Вісник ХНУ ім. В.Н.Карамзіна. Економічна серія. 2002. № 575. С. 203-207.
Капленко Г. В. Формування економічної поведінки підприємств : автореф. диc. на здобуття наукового ступеня канд. екон. наук: 08.06.01. Львів, 2005. 22 с.
Садєков А.А., Заіка Ю.А. Процес формування економічної поведінки підприємств. Торгівля, комерція, підприємництво. 2011. Вип. 13. С. 9- 12.
Цапенко В. Ю. Економічна поведінка підприємств як основа для прийняття управлінських рішень. БІЗНЕСІНФОРМ. 2014. № 11. С. 313-317.
Дикань В.Л. Концепція інноваційного розвитку економіки України. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2015. № 52. С. 9-20.
Дикань В.Л., Корінь М.В. Державне регулювання промислового розвитку України. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. № 61. С.9-19.
Пакулін С. Л., Авкуліна А.А. Управління сталим розвитком сучасного підприємства. Траектория науки. 2016. №3(8). URL: http://pathofscience.org/index.php/ps/article/
view/50 (дата звернення: 14.04.2021).
Карпінський Б. А., Божко С.М. Сталий розвиток економіки: узагальнена модель : монографія. Львів: Логос, 2005. 256 с.
Толстова А.В., Сергієнко С. Розвиток соціального підприємництва в Україні. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. № 62. С.384-391.
Уткіна Ю.М., Остапюк Б.Я. Інноваційний розвиток у механізмі забезпечення глобальної конкурентоспроможності підприємств. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. № 61. С. 167-173.
Капленко Г.В. Формування економічної поведінки підприємств: автореф. дис... канд. екон. Наук: 08.06.01. НАН України; Інститут регіональних дослід жень. Л., 2005. 20 с.
Каличева Н. Є., Мельник О. А.,. Подолянчук А. М. Забезпечення ефективного функціонування вітчизняних підприємств за рахунок впровадження ощадливого виробництва. Причорноморські економічні студії. 2018. Вип. 33. С. 79 – 82.
Каличева Н. Є. Методика забезпечення конкурентоспроможності підприємств залізничного транспорту за рахунок управління якістю. Економіка та суспільство. 2019. №20. С. 244-254. URL: http://economyandsociety.in.ua (дата звернення: 19.05.2021).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).