ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ: СТРУКТУРА, МЕТОДИ, СУЧАСНІ ОСОБЛИВОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.74.280879Ключові слова:
державне регулювання, критерії та методи, інструменти, рівні регулюванняАнотація
Узагальнено сутність державного регулювання як впливу держави на всі складові національної економіки за допомогою законодавчого простору, нормативно-правових актів, правових актів індивідуального регулювання. Розкрито роль здійснення державного контролю за дотриманням вимог законів та нормативно-правових актів, як запоруки ефективності державного регулювання. Систематизовано основні напрями і складові впливу держави на бізнес-процеси у національній економіці, а також критерії, що розмежовують види державного регулювання.
Посилання
Буряк Я.В. Державне регулювання інноваційної діяльності в Україні / Я.В. Буряк // Вісник Волинського інституту економіки та менеджменту. – 2015. – №13. – С. 61–66.
Гончарова В.Г. Механізм стимулювання інноваційногорегіонального розвитку / В.Г. Гончарова // Наукові записки. Сер. "Економіка". – 2012. – № 19. – С. 114–120.
Жаровська Н.Ю. Класифікація та характеристика факторів впливу на інноваційну діяльність машинобудівних підприємств / Н.Ю. Жаровська // Сталий розвиток економіки. – 2015. – № 3. – С. 191– 197.
Кизим М.О. Класифікація інструментів податкового стимулювання інновацій / М.О. Кизим, Л.В. Касьянова // Проблеми економіки. – 2012. – №4. – С. 23- 29.
Локтева М.С. Государственное регулирование инновационной деятельности / М.С. Локтева // Апробация. – 2013. – №10 (13). – С. 56-59.
Миргородський Д.Ю. Теоретичні підходи до дефі ніції поняття "державне регулювання економіки" / Д.Ю. Миргородський // Вісник НТУ "ХПІ". – 2012. – № 49. – С. 90–98.
Петровська І.П. Інструменти державного регулю вання інноваційною діяльністю України / І.П. Петровська // Формування ринкових відносин в Україні. – 2013. – №5. – С. 58–62.
Полтавський П.А. Государственное регулирование инновационной деятельности / П.А. Полтавський // Вестник Челябинского государственного университета. – 2010. – № 27 (208). – С. 52–56.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).