ДІАГНОСТИКА ЛОЯЛЬНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.74.280972Ключові слова:
лояльність, персонал, діагностика, методи, підприємства, залізничний транспортАнотація
Статтю присвячено вивченню лояльності працівників підприємств залізничного транспорту з метою забезпечення конкурентоспроможності і сталого розвитку залізничної галузі в довгостроковій перспективі. Розкрито підходи до визначення
сутності поняття «лояльність персоналу» і з’ясовано його характерні риси.
Встановлено напрямки і інструменти проведення діагностики лояльності персоналу.
На основі проведеного анкетування і кластерного аналізу ідентифіковано стан лояльності персоналу підприємств залізничної галузі.
Посилання
Becker H.S. The relationship between affective commitment and normative commitment: Review and research agenda. Journal of Organizational Behavior, 1960. P. 645–663 .
Бочарова Н.А. Федотова І.В. Основні типи лояльності персоналу підприємства. Економіка транспортного комплексу. 2013. Вип. 22. С. 40–51.
Доминяк В.И. Измерение лояльности: действующая модель. Персонал-Микс. 2004. № 1. С.114-119.
Мігус І.П., Черненко С.А. Оцінка лояльності персоналу при забезпеченні економічної безпеки підприємства. Агросвіт. 2013. № 11. С. 24–27.
Миронова Л.Г. Оцінювання впливу змін умов праці та життя на лояльність персоналу. Економіка та держава. 2014. № 6. С. 18–21.
Сардак О.В. Формування лояльності в системі управління персонал-маркетингом підприємств. Науковий вісник НЛТУ України. 2012. Вип. 22.8. С. 387–392.
Дикань В.Л., Калініченко Л.Л. Соціально-економічна модернізація залізничного транспорту України. Розвиток методів управління та господарювання на транспорті. 2012. № 38. С. 121–131.
Компанiєць В.В. Система якості управління (менеджменту) на залiзничному транспортi: концептуальнi підходи та методика оцінки «людської складової» . Залiзничний транспорт України. 2009. № 3. С. 42–47.
Корінь М.В. Стратегія розвитку кадрового потенціалу залізниць. Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. 2014. № 4(1). С. 53–56.
Назаренко І.Л., Мороз Т.О. Методика оцінки інтелектуального капіталу лінійних підприємств залізничного транспорту. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2011. № 34. С. 307–315.
Токмакова І.В., Доброскок О.В. Удосконалення процесу адаптації персоналу підприємств залізничного транспорту. Вісник економіки транспорту та промисловості. 2019. № 67. С. 79–86.
Dunham R.B., Grube J.A., Castañeda M.В. Organizational commitment: The utility of an integrative defi nition. Journal of Applied Psychology. 1994. №79(3). С. 370–380.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).