ГУМАНІСТИЧНА ПАРАДИГМА В МЕНЕДЖМЕНТІ: ВІД КУЛЬТУРИ ГІДНОСТІ ДО КУЛЬТУРИ МЕНЕДЖМЕНТУ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.74.280986Ключові слова:
гуманістична парадигма, менеджмент, культура корисності, людина, особистість, культура гідностіАнотація
Робота присвячена обґрунтуванню нагальної потреби переходу від економічної та організаційної парадигми менеджменту до подальшого, більш системного і цілісного, розвитку гуманістичної парадигми менеджменту. Спроба вирішення кризи, що виникла, вбачається нами в переході на екзистенціальний рівень осмислення проблеми. В статті проаналізований зв’язок сучасного стану гуманістичного менеджменту з культурою гідності та невичерпними можливостями людської природи.
Посилання
Слотердайк Петер, Хайнрихс Ганс-Юрген. Солнце и смерть: Диалогические исследования. Пер. с нем., примеч. и послесл. А. В. Перцева. СПб.; Издательство Ивана Лимбаха. 2015. С. 158.
Хайдеггер М. Вопрос о технике. Хайдеггер М. Время и бытие: Статьи и выступления. Составление, перевод, вступительная статья, комментарии и указатели В. В. Бибихина. М.; Республика. 1993. С. 233.
Кастельс М. Становление общества сетевых структур. Новая постиндустриальная волна на Западе. Антология. Под ред. В. Л. Иноземцева. М.; Academia. 1999. С. 494–505.
Ясперс К. Философская вера // Ясперс К. Смысл и назначение истории. М.; Политиздат. / Пер. с нем. 1991. С. 420 – 508.
Асмолов А.Г. Парадокс «управления неуправляемым» или Гипотеза неуправляемого многообразия движений // М.; Вопросы психологии. №3. 2016. C.119.
Асмолов А. Г. От культуры полезности к культуре достоинства. [Электронний ресурс] URL: https://asmolovpsy.ru/ ru/interview /281 (дата звернення 03.01.2021).
Друкер Л. Ф. Задачи менеджмента в XXI веке. Пер. с англ. и ред. Н. М. Макарова. М.; CПб.; К.; Издательский дом «Вильямс», 2004. С. 22 – 23.
Фукуяма Ф. Доверие. Социальные добродетели и созидание благосостояния // Новая постиндустиальная волна на Западе. Антология. Под ред. В. Л. Иноземцева. М.; Academia. 1999. С. 123 – 162.
Человеческий капитал: теория и практика управления в социально-экономических системах: монография. Под общ. ред. Р.М. Нижегородцева и С.Д. Резника. М.; ИНФРА-М. 2014. С. 7–12.
Маслоу А.Г. Дальние пределы человеческой психики. Перев. с англ. А. М. Tатлыбаевой. СПб.; Евразия. 2002. С. 415.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).