ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ В УМОВАХ ПОДОЛАННЯ СИСТЕМНОЇ КРИЗИ В ГАЛУЗІ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.74.281053Ключові слова:
залізничний транспорт, інвестиційна діяльність, інвестиційна стратегія, системна криза, етапиАнотація
У статті досліджено сучасний стан залізничного транспорту і тенденції інвестиційного забезпечення його розвитку, що дозволило дійти висновку щодо низької ефективності інвестиційної політики залізничної компанії і відсутності дієвої інвестиційної стратегії забезпечення її сталого розвитку. Встановлено, що на сьогодні хаотична та безсистемна реалізація локальних інвестиційних рішень на залізничному транспорті не сприяє підвищенню привабливості залізничної компанії для інвесторів і обмежує її потенціал щодо реалізації якісних реформаційних змін у галузі. Доведено доцільність розроблення дієвої інвестиційної стратегії сталого зростання залізничного транспорту та інструментарію її практичної реалізації. Розкрито ключові етапи розроблення інвестиційної стратегії розвитку залізничного транспорту, акцентовано увагу на доцільності використання цифрових технологій управління інвестиційною діяльністю і застосування сучасних інструментів активізації інвестиційної співпраці у залізничній галузі.
Посилання
Дикань В. Л., Обруч Г. В. Управління реалізацією спільних інвестиційних проектів за участю підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2020. № 69. С. 9-21.
Корінь М.В. Розвиток інфраструктури залізничного транспорту в умовах транскордонного співробітництва: монографія. Харків: УкрДУЗТ, 2019. 401 с.
Каличева Н. Є. Забезпечення конкурентоспроможності підприємств залізничного транспорту (методологічні аспекти) : монографія. Харків : УкрДУЗТ, 2019. 391 с.
Овчиннікова В. О. Стратегічне управління розвитком залізничного транспорту України: монографія. Х. : УкрДУЗТ, 2017. 427 с.
Токмакова І. В. Забезпечення гармонійного розвитку залізничного транспорту України : монографія. Х. : УкрДУЗТ, 2015. 403 с.
Яновська В. П., Гарматюк Н. В. Сучасні стратегії розвитку залізничного транспорту. Збірник наукових праць ДУІТ. Сер.: Економіка і управління. 2018. Вип. 42 (2). С. 55–65.
Філія «ГІОЦ» АТ «Укрзалізниця». Портал відкритих даних: веб-сайт. URL: https://data.gov.ua/organization/filiia-hiotspat-krzaliznytsia (дата звернення: 25.05.2021).
Уряд затвердив фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік. Урядовий портал: веб-сайт. URL: https://www.kmu.gov.ua/news/uryadzatverdiv-finansovij-plan-ukrzaliznici-na-2021-rik (дата звернення: 10.05.2021).
Впервые госбюджет приняли с учетом потребностей УЗ – глава правления. Экономическая правда: вебсайт. URL:
https://www.epravda.com.ua/rus/news/2020/12/16/669250/ (дата обращения: 25.05.2021).
Про Державний бюджет України на 2021 рік: Закон України від 15.12.2020 р. № 1082-IX. Законодавство України: веб-сайт. URL:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1082-20#Text (дата звернення: 15.05.2021).
УЗ планирует зарабатывать 100 млн грн в год от сдачи площадей на вокзалах. Центр транспортных стратегий: веб-сайт. URL:
https://cfts.org.ua/news/2021/06/09/uz_planiruet_zarabatyvat_100_mln_grn_v_god_ot_sdachi_ploschadey_na_vokzalakh_65235 (дата обращения: 09.06.2021).
Реформа залізниці в Україні може сприяти залученню інвестицій. International Finance Corporation: вебсайт. URL: https://www.ifc.org/wps/wcm/connect/news_ext_content/ifc_external_corporate_site/news+and+events/news/insights/ukraine-railway reform-uk (дата звернення: 15.05.2021).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).