ЦИФРОВІЗАЦІЯ ТEХНОЛОГIЧНОЇ ОСНОВИ ВИРОБНИЦТВА В ПОСТIНДУСТРIАЛЬНОМУ СУСПIЛЬСТВІ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.75.281359Ключові слова:
цифровізація, цифрова економіка, власність, виробничі відносини, людський капіталАнотація
Узагальнено особливості цифровізації тeхнологiчної основи виробництва в умовах становлення постiндустрiального суспiльства, виявлено особливості формування людського капіталу, узагальнено нові вимоги до робочої сили, розкрито взаємозв'язок технологічних змін в засобах виробництва і особливостей формування виробничих відносин в цифровій економіці, надано рекомендації щодо заходів з соціального захисту при розробці стратегій розвитку на різних рівнях національної економіки.
Посилання
Головкова Л.С. Людський капiтал як ресурс економiчного розвитку // Економiчний нобелiвський вiсник, 2014 - №1 (7) - С.122-127
Концепція розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 67-р. URL: https://minfin.com.ua/ua/2018/01/17/31946820/ (дата звернення: 12.10.2018).
Паркер, Дж. Революция платформ. как сетевые рынки меняют экономику — и как заставить их работать на вас / Дж. Паркер, М. Альстин, С. Чаудари. - М. : Манн, Иванов и Фербер, 2017. - 304 с.
Пуцентейло П.Р., Гуменюк О.О. Цифрова економіка як новітній вектор реконструкції традиційної економіки / Інноваційна економіка. - 2018. - № 5-6[75]. - С.131-143.
Bell D. The coming of postindustrial society: a venture of social forecasting. — N.Y.: Basic Books, 1973
Betancourt, M. The critique of digital capitalism: An analysis of the political economy of digital culture and technology / M. Betancourt. — Brooklyn, NY : Punctum Books, 2016. — 262 p.
Huws, U. Labor in the global digital economy: The cybertariat comes of age / U. Huws. — New York : Month. Rev. Press, 2014. — 210 p.
Thurow, L.C. Investment in human capital. Wadsworth Series in Labor. Economics and Industrial Relations. Belmont, California, Wadsworth. Publishing Company, Inc., 1970, 145 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).