ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ОРГАНІЗАЦІЯХ МАЛОГО БІЗНЕСУ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.75.281388Ключові слова:
фінанси, фінансовий менеджмент, малий бізнес, підприємство, специфічні особливостіАнотація
Малий бізнес – один із наріжних каменів життєздатної економіки. Ця форма діяльності створює найкращі можливості для підприємництва та творчості. Оскільки для малого бізнесу знаходиться місце на ринку, він розширюється, підтримуючи конкуренцію, що веде до збільшення продуктивності та реального економічного зростання. Головним критерієм сучасної системи управління є забезпечення ефективності та конкурентоспроможності роботи підприємства. Це особливо важливо для підприємств малого бізнесу, де без дотримання цих умов важко розраховувати на успіх. Основною метою фінансового менеджменту підприємств малого бізнесу є забезпечення безперебійної стійкої виробничо-господарської діяльності для досягнення максимального прибутку і підвищення конкурентоспроможності господарюючого суб'єкта. Правильний вибір стилю і методів фінансового управління дозволять малому підприємству домогтися довготривалих позитивних результатів і зайняти стійке положення на ринку.
Посилання
Дяченко С.А. Публічні, державні та місцеві фінанси: співвідношення понять // Держава та регіони. – 2013. – №4(64). – С. 59-63.
Пащенко О.П., Куліш Н.В. Теоретичні засади управління результативністю менеджменту організацій [Електронний ресурс] // Економіка та суспільство. – 2021. – №26. – Режим доступу: economyandsociety.in.ua/index.php/journal/article/view/330/315.
Максімова М.В. Система фінансового менеджменту в умовах розвитку цифрової економіки [Електронний ресурс] // Ефективна економіка. – 2019. – №5. – Режим доступу: economy.nayka.com.ua/pdf/5_2019/60.pdf.
Гончаренко В.В., Пантелеймоненко А.О., Гончаренко Д.В. Особливості фінансового менеджменту в кредитних спілках: теоретичні аспекти // Науковий вісник ПУЕТ. Економічні науки. – 2018. – №21(87). – С. 120-128.
Кнейслер О.В., Налукова Н.І. Фінансове адміністрування і менеджмент у системі управління фінансами суб’єктів господарювання // Наукові записки Національного університету «Острозька Академія», серія «Економіка». – 2013. – Вип. 24. – С. 169-173.
Васьківська К.В., Сич О.А. Фінансовий менеджмент: навч. посіб. – Львів: Галич-Прес, 2017. – 236 с.
Зайцева І.Ю. Фінансовий менеджмент: навч. посіб. – Харків: УкрДУЗТ, 2018. – 250 с.
Пасінович І.І., Сич О.А. Сучасні підходи до управління фінансовими потоками суб’єктів господарювання [Електронний ресурс] // Ефективна економіка. – 2020. – №8. – Режим доступу: economy.nayka.com.ua/pdf/8_2020/56.pdf.
Бастан К. Теоретичні основи управління фінансами в малому бізнесі [Електронний ресурс] // Науковий вісник Одеського економічного університету. – 2015. – Режим доступу: n-visnik.oneu.edu.ua/collection/2015/223/pdf/5-16.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).