ОБҐРУНТУВАННЯ ПІДХОДІВ ЩОДО ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.76-77.282062Ключові слова:
держава, регулювання, економічна система,, ринковий механізм, саморегуляція, конкуренціяАнотація
У статті розкриті питання державного регулювання ринкової системи. Зазначено, що в сучасних умовах розвиток економічної системи, яка є саморегулюючою по своїй суті, неможливий без втручання держави. Розкрито вплив конкуренції на економічні системи та роль держави у формуванні досконалого ринкового середовища. Обґрунтовано, що визначення напрямів впливу держави на економічну систему повинно здійснюватися шляхом розвитку власної складної наукомісткої конкурентоспроможної продукції. Відмічено, що основними механізмами формування макроекономічної політики стабільності в провідних країнах світу є грошово-кредитна та фіскальна політика, а також політика прямого втручання. Окреслено ключові напрями втручання держави у сфери економіки для забезпечення стабільності ринкової системи на національному рівні в сучасних умовах.
Посилання
Державне регулювання економіки: навч. посібник / С. М. Чистов, А. Є. Никифоров, Т. Ф. Куценко та ін. К.: КНЕУ, 2000. 316 с.
Ефективність державного управління в умовах реформ: наук. розробка / Ю. В. Ковбасюк, Н. Г. Джинчарадзе, Ю. П. Сурмін [та ін.]. К. : НАДУ, 2014. 76 с.
Дикань В.Л., Кірдіна О.Г. Сутнісні аспекти конкурентоспроможності національної економіки. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2009. № 28. С. 13-20.
Дикань В.Л., Островерх Г.Є. Удосконалення механізмів державного управління розвитком залізничної галузі України у євроінтеграційному просторі. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. № 62. С. 11–19.
Адамовська В.С. Механізм державного регулювання економіки та вибір напряму економічної політики в сучасних умовах господарювання. Державне управління: удосконалення та розвиток. 2017. № 4. URL: http://www.dy.nayka.com.ua/?op=1&z=1063 (дата звернення: 02.04.2022)
Жарая С. Б. Механізми державного регулювання підприємницької діяльності на регіональному рівні: шляхи розвитку в Україні та європейська практика: монографія. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. К., 2011. 270 с.
Захарченко В. І., Борісов О. Г., Іванищева А. В. Зарубіжний і вітчизняний досвід державного регулювання економіки для сучасної України / За ред. В. І. Захарченко. Одеса: Видавничий центр студія «Нігоціант», 2005. 128 с.
Лебьодкін К.С. Державна підтримка суб'єктів господарювання малого бізнесу. Економічна теорія та право. 2016. № 2. С. 183-194.
Мазій Н. Принципи та механізми державного регулювання розвитку підприємництва Науковий вісник. 2011. Bип. 8 URL: http://www.lvivacademy.com/visnik8/fail/Mazij.pdf (дата звернення: 04.04.2022).
Сенишин О. С., Горинь М.О. Державне регулювання економіки : навч. посібник. Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2014. 334 с.
Дикань В. Л., Корніь М. В. Державне регулювання промислового розвитку України. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. №. 61. С. 9-19.
Каличева Н.Є. Державне регулювання, як фактор забезпечення ефективного функціонування національної транспортної системи. Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія: Економічні науки. 2018. Вип. 31. С. 27-31.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).