ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЛАТІЖНИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.76-77.282069Ключові слова:
державне регулювання, платіхні системи, методи, рівні і межи регулюванняАнотація
Проведено докладний аналіз методів та механізмів, за допомогою яких держава здійснює контроль за функціонуванням платіжних систем. Розглянуто основні регулюючі органи та методи регулювання, що використовуються ними для контролю та нагляду за платіжними системами країн, що входять до цих груп. Досліджено перспективи розвитку платіжних систем у світі. Правове регулювання відносин між суб'єктами платіжних систем у рамках реалізації їх прав та обов'язків забезпечує безперебійного функціонування платіжних систем, нагляд у сфері регулювання платіжних систем - це публічно-правова діяльність НБУ щодо здійснення зовнішньої перевірки, оцінки, вжиття передбачених законодавством заходів з метою дотримання учасниками вимог, встановлених законодавством.
Посилання
НБУ. Аналітична записка за результатами пілотного проекту «Е-гривня» / Київ, 2018.
Про платіжні системи та переказ коштів в Україні : Закон України від 05.04.2001 № 2346-III. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/ show/2346-14.
Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: Закон України від 12.07.2001 № 2664-III. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2664-14.
Stankey R.F. Internet Payment Systems: Legal Issues Facing Businesses, Consumers and Payment Service Providers. 6 COMMLAW CONSPECTUS. 1998. № 11.
Rueckert C. Cryptocurrencies and fundamental rights. Journal of Cybersecurity, 2019.
Central Europen Bank. Cryptocurrencies and tokens, 2018.
Ricks M., Crawford J., Menand L. Digital Dollars. Vanderbilt Law Research Paper. 2020. № 18–33.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).