МІСЦЕ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЛОГІСТИКИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.78-79.282381Ключові слова:
транзитний коридор, європейська логістична система, логістична конкурентноспроможність, газотранспортна системаАнотація
Українська економіка повністю залежить від міжнародної торгівлі та
міжнародних перевезень. В розвитку українського бізнесу останні десятиріччя чітко фіксується європеїзація логістичної системи та приєднання її до континентальних макрологістичних систем. Вихід українського бізнесу на європейські ринки збуту готової продукції, напівфабрикатів, виробництва та фінансування обумовив повне включення економіки у виробничі та збутові ланцюги європейських транснаціональних компаній. Конкурентроспроможність української економіки залежить від чіткого виконання функцій стабільної частини європейських логістичних коридорів, що пов'язують ринки ЄС з ринками Китаю. Останнім десятиліттям українська економіка займає місце значного постачальника харчової продукції та програмного забезпечення, що зменшує вагу традиційних логістичних систем.
Посилання
Резнікова Н.В., Іващенко О. А. Перспективи участі України в глобальних ланцюгах створення вартості як засіб підвищення конкурентноспроможності в умовах транснаціоналізації виробничіх відносин. // Інвестиції: практика та досвід. 2015. №16. С.22-26.
Леонова С.В. та інші. Особливості гармонізації стандартів ланцюгів поставок України з вимогами ЄС. // Східна Європа: економіка, бізнес та управління. 2018. Випуск 4 (15). С. 213-220.
Олійник Я. Б., Смирнов І. Г. Міжнародна логістика. Навчальний посібник. К.: Обрії, 2011. 540 с.
Васильців Н. М. Передумови та тенденції розвитку глобільної логістики. // Вісник НУ «Лівіська політехніка» 2010. №669. С.267-275.
Шевченко І. В. Світовий досвід ефективного здійснення логістичних процесів на підприємствах. // Глобальні та національні проблеми економіки. 2017. Випуск 16. С. 520-524.
Негода А.В. Рынок логистсики в Украине: тенденции и перспективы развития. // Актуальні проблеми міжнародних економічних відносин. 2013. Випуск 116 (частина ІІ). С.44-53.
Кушніренко О.М., Зарудна О.С. Можливості інтерграції української промисловості до глобільних ланцюгів доданої вартості. // Економічний вісник універсистету. 2018. Випуск №39. С.65-74.
Бортнікова Л.П. Можливості глобальних ланцюгів створення вартості для малого і середнього бізнесу. // Економічний аналіз. Тернопіль, 2018. Том 28, №4 С.173-178.
Державна служба статистики України. [Електроний ресурс]. Режим доступу: //www.ukrstat.gov.ua.
Охота В. Підвищення ефективності управління міжнародними перевезеннями. // Галицький економічний вісник. ТНТУ, 2014. Т.44, №1 С.35-41.
Яцюта О. Транспортно-логістична система України в умовах європейськиї інтеграції. // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. 2016. №3. С.89-99.
Стратегія сталої логістики та План дій для України. [Електроний ресурс]. Режим доступу: https: //www.mtu.gov.ua. 2017.
Глушенко Т.М. Аналіз розвитку логістичних послуг на сучасному світовому ринку. // Науковий вісник Херсонського державного університету. 2014. Випуск 6, частина 1. С.169-171.
Кіщак І.Т., Шевчук С.П. Транспортні коридори в системі транскордонного співробітництва України. // Актуальні проблеми міжнародних відносин. 2014. Випуск 119 (частина ІІ) С.23-30.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).