ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ПІДПРИЄМСТВА. ТЕОРЕТИЧЕСКИЙ АСПЕКТ

Автор(и)

  • І. В. Воловельская Український державний університет залізничного транспорту, Україна
  • М. Шемшур Український державний університет залізничного транспорту, Україна
  • C. Кирильченко Український державний університет залізничного транспорту, Україна

DOI:

https://doi.org/10.18664/btie.78-79.282704

Ключові слова:

економічна безпека, фактори економічної безпеки, еволюція, генезис

Анотація

Сьогодні одним із стратегічних  пріоритетів будь-якого підприємства є забезпечення його сталого розвитку, що неможливо без дотримання балансу між його витратами (як матеріальними, так і моральними і часовими) і прибутком (також як матеріальним, так і  моральним). А для цього необхідне створення комплексної системи безпеки підприємства, яка з одного боку базувалася на сучасних принципах розвитку  суспільства, а з іншого враховувала потреби самого підприємства.
Слід зазначити, що вітчизняні підприємства не є конкурентами на світових ринках. Це пов'язано в першу чергу з тим, що Україна практично не підтримує вітчизняних підприємців, не сприяє розвитку науки і в той час, як інші країни ґрунтуються на інноваційному шляху розвитку, залишається лише  сировинною державою.
В умовах, коли підприємства змушені розвиватися «на свій страх і ризик» і не мають практично ніякої підтримки з боку держави, повинні досить швидко і мобільно реагувати на зміни на внутрішньому і  зовнішніх ринках, але при цьому мають досить розвинений кадровий і ресурсний потенціал, єдиним виходом, на наш погляд є створення комплексної системи економічної безпеки, за допомогою якої стало б можливо скористатися наявними перевагами для вирішення існуючих проблем.
Сучасний стан світової соціально-економічної системи піднімає достатню кількість важко вирішуваних і практично непрогнозованих ситуацій. Наслідки розвитку таких сценаріїв призводять до виявлення абсолютно нового сенсу поняття безпеки як на глобальному, так і на локальному рівнях. Актуальними стають розгляд таких факторів економічної безпеки підприємства як психологічний, релігійний, моральний.

Біографії авторів

І. В. Воловельская, Український державний університет залізничного транспорту

к.е.н., доцент

М. Шемшур, Український державний університет залізничного транспорту

магістр

C. Кирильченко, Український державний університет залізничного транспорту

магістр

Посилання

Вишняков, Я.Д. Управление обеспечением безопасности предприятий: экономические подходы [Текст] / Я.Д. Вишняков, С.А. Харченко // Менеджмент за рубежом. 2001. – № 5. – С. 71-75.

Гапоненко, В.Ф. Экономическая безопасность предприятия. Подходы и принципы [Текст]: учебник / В.Ф. Гапоненко, А.А. Безпалько, А.С. Власков. – М.: Ось-89, 2007. – 208 с.

Дикань В.Л. Економічна безпека підприємства [Текст]: навч. посіб ник / В.Л. Дикань, І. В. Воловельська, О. В. Маковоз. - Х .: УкрДАЗТ, 2011. - 243 с.

Дикань В.Л. Управління бізнесом [Текст]: підручник / Дикань В.Л., Панченко С.В., Маслова В.О., Воловельська І.В.- Х .: УкрДАЗТ, 2017. - 315 с.

Дикань В.Л., Воловельская І.В. Концептуальні підходи до забезпечення економічної безпеки підприємства // Вісник економіки транспорту и промісловості.- 2018.-№64.-С.1-18

Райзберг Б.А. Современный экономический словарь / Б.А. Райзберг, Л.Ш. Лозовский, Е.Б. Стародубцева - М.: ИНФРА-М, 2004.-480 с.

Методы управления персоналом [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://investobserver.info/metody-upravleniya-personalom/

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-10-05

Номер

Розділ

Економіка підприємства