ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ПІДПРИЄМСТВА. ТЕОРЕТИЧЕСКИЙ АСПЕКТ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.78-79.282704Ключові слова:
економічна безпека, фактори економічної безпеки, еволюція, генезисАнотація
Сьогодні одним із стратегічних пріоритетів будь-якого підприємства є забезпечення його сталого розвитку, що неможливо без дотримання балансу між його витратами (як матеріальними, так і моральними і часовими) і прибутком (також як матеріальним, так і моральним). А для цього необхідне створення комплексної системи безпеки підприємства, яка з одного боку базувалася на сучасних принципах розвитку суспільства, а з іншого враховувала потреби самого підприємства.
Слід зазначити, що вітчизняні підприємства не є конкурентами на світових ринках. Це пов'язано в першу чергу з тим, що Україна практично не підтримує вітчизняних підприємців, не сприяє розвитку науки і в той час, як інші країни ґрунтуються на інноваційному шляху розвитку, залишається лише сировинною державою.
В умовах, коли підприємства змушені розвиватися «на свій страх і ризик» і не мають практично ніякої підтримки з боку держави, повинні досить швидко і мобільно реагувати на зміни на внутрішньому і зовнішніх ринках, але при цьому мають досить розвинений кадровий і ресурсний потенціал, єдиним виходом, на наш погляд є створення комплексної системи економічної безпеки, за допомогою якої стало б можливо скористатися наявними перевагами для вирішення існуючих проблем.
Сучасний стан світової соціально-економічної системи піднімає достатню кількість важко вирішуваних і практично непрогнозованих ситуацій. Наслідки розвитку таких сценаріїв призводять до виявлення абсолютно нового сенсу поняття безпеки як на глобальному, так і на локальному рівнях. Актуальними стають розгляд таких факторів економічної безпеки підприємства як психологічний, релігійний, моральний.
Посилання
Вишняков, Я.Д. Управление обеспечением безопасности предприятий: экономические подходы [Текст] / Я.Д. Вишняков, С.А. Харченко // Менеджмент за рубежом. 2001. – № 5. – С. 71-75.
Гапоненко, В.Ф. Экономическая безопасность предприятия. Подходы и принципы [Текст]: учебник / В.Ф. Гапоненко, А.А. Безпалько, А.С. Власков. – М.: Ось-89, 2007. – 208 с.
Дикань В.Л. Економічна безпека підприємства [Текст]: навч. посіб ник / В.Л. Дикань, І. В. Воловельська, О. В. Маковоз. - Х .: УкрДАЗТ, 2011. - 243 с.
Дикань В.Л. Управління бізнесом [Текст]: підручник / Дикань В.Л., Панченко С.В., Маслова В.О., Воловельська І.В.- Х .: УкрДАЗТ, 2017. - 315 с.
Дикань В.Л., Воловельская І.В. Концептуальні підходи до забезпечення економічної безпеки підприємства // Вісник економіки транспорту и промісловості.- 2018.-№64.-С.1-18
Райзберг Б.А. Современный экономический словарь / Б.А. Райзберг, Л.Ш. Лозовский, Е.Б. Стародубцева - М.: ИНФРА-М, 2004.-480 с.
Методы управления персоналом [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://investobserver.info/metody-upravleniya-personalom/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).