ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ УКРАЇНСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ СПРИЧИНЕНОЇ ВОЄННИМ ЧАСОМ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.78-79.282786Ключові слова:
сектор економіки, конкурентоспроможність, конкурентні переваги, бізнес-середовище, конкуренція, криза, нестабільністьАнотація
Конкурентна перевага є мінливою, її важко отримати і ще важче підтримувати та зміцнювати за допомогою споживачів, які через свою індивідуальну поляризацію вибору підтверджують визнання результатів діяльності та присуджують конкурентні переваги, обумовлюючи таким чином конкурентний рейтинг компаній, присутніх на ринку. Аналіз показав, що підприємства не приділяютьдостатньої уваги оцінці своїх конкурентних переваг. В статті запропоновано основні типи компромісів для створення конкурентних стратегій для українських підприємств. Крім того, на підставі проведеного дослідження, вище керівництво зможе обирати оптимальну стратегію поведінки в конкурентному середовищі. Ці пропозиції стануть корисними для топ-менеджерів і дирекції фірм для формування конкурентних переваг, що є одним із вирішальних чинників успішного розвитку підприємства у сучасних умовах.
Посилання
Bamberger I. (1989) Developing Competitive Advantage in Small and Medium Firms ― , Long Range Planning.
Caves R.E. and M. Porter (1977) ―From Entry Barriers to mobility barriers: Conjectual Decisions‖, Journal of Economics.
Courtney H., Kirkland J., Viguerie P. Strategy under uncertainty//Harvard Business Review. 1997.
Delgado M., Porter M., Stern S. Convergence, clusters, and economic performance//Working paper. 2008. URL: http://astro.temple.edu/~mdelgado/index_files/DPS_Cluster.pdf
Дикань В. Л. Розвиток економіки України на основі принципу рівноправності відносин держави, бізнесу та суспільства [Текст] / В. Л. Дикань; А. В. Толстова // Вісник економіки транспорту і промисловості- 2018. -№ 63. -C.9-19
Обруч Г. В. Проблеми і перспективи розвитку малого та середнього підприємництва в Україні [Текст] / Г. В. Обруч, Б. Л. Іванюта, К. В. Журавльов // Вісник економіки транспорту і промисловості – 2018 - №61.- C 53-62
Дикань В. Л. Державне регулювання промислового розвитку України [Текст] / В. Л. Дикань, М. В. Корінь // Вісник економіки транспорту і промисловості - 2018. - №61-C.9-19
University of Michigan consumer survey (April 2022): Economic Sentiment and Employment Expectations further down in the EU and the euro area, European Commission (2022).
―Global growth is slowing, but not stopping—yet, The Economist (May 2022).
Accenture, How business can survive and thrive through high inflation, May 2022 (US Bureau of Labor Statistics, UK Office of National Statistics, Eurostat; data surveys as of March 2022)
US Bureau of Labor Statistics, UK Office of National Statistics, Eurostat; data surveys as of June 2022
Business and economic impact of the war in Ukraine, Accenture (2022)
Accenture Research analysis on data retrieved May 2022 from S&P Capital IQ and SNL Financial databases
Make the leap, take the lead: Tech strategies for innovation and growth, Accenture (2021)
Accenture Survey of 3,200 C Suite executives across Geographies and Industries; data collection, 10th December 2021- 21st January 2022
The European double up: A twin strategy that will strengthen competitiveness, Accenture (2021)
"2021/22 Grain Trade in Flux Amid Russia-Ukraine Conflict, US Department of Agriculture Foreign Agricultural Service (2022).
Каличева Н. Є. Забезпечення ефективного функціонування вітчизняних підприємств за рахунок впровадження ощадливого виробництва [Текст] / Н. Є. Каличева , О. А.
Мельник; А. М. Подолянчук // Причорноморські економічні студії – 2018.- № 33. С.79-82.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).