ОСОБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РОБОТИЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.80.286803Ключові слова:
інноваційна трансформація, розвиток, підприємство, роботизація, тенденції, роботизовані технологіїАнотація
В статті встановлено, що інноваційної трансформації підприємств України обумовлена кардинальною зміною світової економіки. Базисом для інноваційної перебудови вітчизняних суб’єктів господарювання є впровадження у бізнес-процеси елементів штучного інтелекту, роботизованих технологій, інформаційних систем промислового інтернету, хмарних технологій, застосування об'ємних баз даних, систем інтерактивного навчання, 3D-технологій, що забезпечать умови для мережевої інтеграції інформаційних структур, впроваджених у виробничі об'єкти, технологічне обладнання, виробничі системи, системи управління процесами та їх мережева взаємодія, яка має бути керованою та адаптивною. Особливої уваги заслуговує процес розвитку роботизованих технологій. Встановлено основні тенденції розвитку робототехніки у світі.
Посилання
Дикань В. Л., Корінь М. В. Концепція впровадження цифрового реінжинірингу в діяльність промислових підприємств. Адаптивне управління: теорія і практика». 2020. № 8 (16). URL: https://amtp.org.ua/index.php/journal2/article/view/292/264.
Дикань В. Л. Стратегічні пріоритети розвитку економіки України в умовах зміни світових центрів економічної та політичної влади. Вісник економіки транспорту і промисловості, 2013. № 41. С. 11 – 16.
Дикань В. Л., Токмакова І. В., Овчиннікова В. О., Корінь М. В., Толстова А. В. Основи бізнесу : навч. посібник. Харків: УкрДУЗТ, 2018. 290 с.
Назаренко І.Л. Управління потенціалом підприємств інтелектуального бізнесу. Актуальні проблеми та напрями розвитку потенціалу соціально-економічних систем в умовах конкуренції: монографія / за заг. ред. Л.Л. Калініченко. Х.: ФОП Панов А.М., 2017. С. 105 – 117.
Обруч Г. В. Збалансований розвиток підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації економіки: монографія. Харків: УкрДУЗТ, 2020. 402 с.
Овчиннікова В. О., Панкратов С. В. Діджиталізація процесу інноваційної діяльності залізничного транспорту. Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського, 2019. № 4 (2). С. 25 – 29.
Токмакова І. В., Шатохіна Д. А., Мельник С. В. Стратегічне управління розвитком підприємств в умовах цифровізації економіки. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. № 64. С. 283 – 291.
Зроблено В Китаї 2025: План домінування у обробній та високотехнологічній галузях. URL: https://www.fdichina.com/blog/made-in-china-2025-plan-to-dominate-anufacturing.
Аналіз ринку автоматичних пилососів у світі. URL: https://pro-сonsulting.ua/ua/issledovanie-rynka/analiz-rynka-avtomaticheskih-umnyh-pylesosov-2021-god.
Німеччину визнали чемпіоном Європи з автоматизації. URL: https://logist.fm/news/nimechchinu-viznali-chempionom-ievropi-z-avtomatizaciyi.
Компанії Китаю на глобальному ринку робототехніки. URL: http://confmanagement.kpi.ua/proc/article/view/230857.
До 2026 року ринок цифрової трансформації досягне 1247 мільярдів доларів. URL: https://worldvision.com.ua/k-2026-godu-rynok-tsifrovoy-transformatsii-dostignet-1247-milliardov-dollarov.
Global 500. fortune.com. URL : https://fortune.com/global500.
Global Top 100 companies by market capitalisation. May 2021. pwc.com.
URL : https://www.pwc.com/gx/en/audit-services/publications/assets/pwc-global-top-100-companies-2021.pdf.
Digital 2020 : global digital overview. datareportal.com. URL : https://datareportal.com/reports/digital-2020-global-digital-overview.
Digital 2022: april global statshot report. datareportal.com. URL : https://datareportal.com/reports/digital-2022-april-global-statshot.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).