КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ УПРАВЛІННЯ СТРАТЕГІЧНИМИ ЗМІНАМИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.81-82.287171Ключові слова:
кадрове забезпечення, процес управління, стратегічні зміни, управління знаннями, система управління, інтелектуальний капіталАнотація
У статті доведене особливе значення кадрового забезпечення в процесі управління стратегічними змінами. Досліджено та встановлено ключові положення концепції управління знаннями, що дозволило згрупувати їх відповідно до сфер дослідження: концепція організації, що навчається; концепція динамічної трансформації знання; концепція створення знання; концепція інтелектуального капіталу. Доведено, що необхідною умовою існування та розвитку вітчизняних підприємств у постіндустріальну епоху стає формування системи управліннями знаннями та створення комплексу знань, які мають потенційну економічну віддачу та утворюють інтелектуальний капітал корпорації, як невід'ємної нематеріальної основи, її ефективної господарської діяльності та конкурентоспроможності. Обґрунтовано місце та значення HR-менеджера в системі кадрового забезпечення процесу управління стратегічними змінами. Визначено завдання сучасного HRменеджера на головних етапах управління стратегічними змінами.
Посилання
Дикань В.Л., Зубенко В.О., Маковоз О.В., Токмакова І.В., Шраменко О.В. Стратегічне управління: навч. посіб. В.Л.Дикань. К.: "Центр учбової літератури". 2013. 272 с.
Дикань В. В. Стратегічне планування соціально-економічного розвитку машинобудівного комплексу України. Наука й економіка. 2013. Вип. 3 (31). С. 85-90.
Овчиннікова В. О. Стратегічне управління розвитком залізничного транспорту України : монографія. Х. : УкрДУЗТ, 2017. 427 с.
Дикань В. Л., Токмакова І. В., Овчиннікова В. О., Толстова А.В. Основи бізнесу: навч. Посібник. Харків: УкрДУЗТ, 2018. 290 с.
Токмакова І. В., Шатохіна Д. А., Мельник С. В. Стратегічне управління розвитком підприємств в умовах цифровізації економіки. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. № 64. С. 283 – 291.
Васильченко В.С., Гриненко А.М., Грішнова О.А., Керб Л.П. Управління трудовим потенціалом. Київ: КНЕУ, 2005. 403 с
Лич В. М. Людський капітал України: стан, проблеми, перспективи відтворення: монографія. К. : КНУБА, 2009. 224 с.
Мельничук Д.П. Людський капітал: пріоритети модернізації суспільства у контексті поліпшення якості життя населення : монографія. Житомир: Полісся, 2015. 564 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).