РОЗВИТОК КАДРОВОЇ СКЛАДОВОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ СУЧАСНОГО БІЗНЕСУ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.81-82.287174Ключові слова:
кадрове забезпечення, розвиток, бізнес, конкурентоспроможність, управління, кадровий потенціал, підхідАнотація
У статті доведена необхідність перегляду інструментарію забезпечення конкурентоспроможності бізнесу в умовах цифровізації. Встановлено, що використання принципів та інструментів цифровізації разом з перевагами містить і ризики, здебільшого пов’язані із недостатнім рівнем розвитку кадрової складової та наявністю опору з боку персоналу щодо впровадження цифрових інновацій. Сформовано дієвий підхід до кадрового забезпечення конкурентоспроможності бізнесу, у межах якого виділено дві ключові взаємопов’язані компоненти, а саме: формування цифрової екосистеми кадрового забезпечення розвитку бізнесу та здійснення цифрової модернізації внутрішнього бізнес середовища у сфері управління розвитком кадрового потенціалу підприємства.
Посилання
Дикань В. Л., Токмакова І. В., Овчиннікова В. О., Толстова А.В. Основи бізнесу: навч. посібник. Харків : УкрДУЗТ, 2018. 290 с.
Дикань В. Л., Зубенко В. О., Маковоз О. В., Токмакова І. В., Шраменко О. В. Стратегічне управління: навч. посіб. К. : «Центр учбової літератури», 2013. 272 с.
Благун І., Гринів Л. Коцептуальні засади формування конкурентної стратегії підприємства. Регіональна бізнес-економіка та управління. 2012. № 3(15). С. 3-11.
Вишневська Н. М. Брендінг як складова політики підвищення конкурентоспроможності продукції. Економіка. Управління. Інновації. Серія : Економічні науки. 2010. № 2. URL:
www.nbuv.gov.ua/ejournals/eui/2010_2/10vnmpkp.pdf (дата звернення: 22.05.2023).
Кобиляцький Л. С. Управління конкурентоспроможністю : навч. посіб. К. : Зовнішня торгівля, 2003. 304 с.
Лупак Р. Л., Васильців Т. Г. Конкурентоспроможність підприємства : навч. посіб. Львів : ЛКА, 2016. 484 с.
Драган О. І. Управління конкурентоспроможністю підприємств: теоретичні аспекти : монографія. К. : ДАКККіМ, 2006. 160 с.
Лич В. М. Людський капітал України: стан, проблеми, перспективи відтворення: монографія. К. : КНУБА, 2009. 224 с.
Мельничук Д. П. Людський капітал: пріоритети модернізації суспільства у контексті поліпшення якості життя населення : монографія. Житомир: Полісся, 2015. 564 с.
Токмакова І. В., Шатохіна Д. А., Мельник С. В. Стратегічне управління розвитком підприємств в умовах цифровізації економіки. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. № 64. С. 283 – 291.
Назарова Г. В. Економіка праці : навч. посіб. Харків : ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2019. 330 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).