ТЕОРЕТИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОРПОРАТИВНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.81-82.287263Ключові слова:
кадрове забезпечення, корпоративний менеджмент, кадровий потенціал, кадровий ресурс, пошук персоналу, залучення персоналу, оцінювання персоналуАнотація
В статті розглянуто теоретичні положення кадрового забезпечення корпоративного менеджменту. Обґрунтовано, що кадрове забезпечення корпоративного менеджменту є комплексом дій, спрямованих на пошук, оцінювання та залучення необхідного кількісного та якісного складу працівників з метою формування інтелектуального, професійного та особистісного потенціалу для досягнення цільових орієнтирів підприємства у довгостроковій перспективі. Система кадрового забезпечення розглядається з врахуванням дії факторів впливу, а саме соціально-економічних, політичних, демографічних та інших. Розроблено процес кадрового забезпечення, що складається із трьох взаємопов’язаних блоків: контролю, аналізу та удосконалення.
Посилання
Шехлович А.М. Дослідження та удосконалення кадрового забезпечення інноваційної діяльності підприємства в умовах впровадження ІТ-технологій. 2014. 125 с. URL: https://iierlviv.files.wordpress.com/2014/12/a_1.pdf.
Масхма М.Б. Економіка праці та соціально-трудові відносини: навч. посібник. Київ, 2002. 441 с.
Кагановська Т . Є. Сутність та завдання кадрового забезпечення як засобу сприяння функціонуванню держави та її органів. Форум права. 2008. № 1. С. 215-220. URL: http://www.nbuv.gov.ua/ejournals/FP/2008-1/08ktetio.pdf.
Дубич К. В. Сучасний стан, проблеми та шляхи удосконалення кадрового забезпечення надання соціальних послуг в Україні. Державне управління: удосконалення та розвиток. № 12, 2014. URL: http://www.dy.nayka.com.ua/?op=1&z=792).
Котельникова Ю.М. Кадрове забезпечення розвитку підприємства. Економіка та управління підприємствами. Випуск 19, 2018. С.201-208.
Михалевська Л.Б. Сутність феномену «кадровий потенціал органів державної влади. Менеджер. 2015. № 1. С. 186–195.
Вольська О. Кадрове забезпечення органів влади: проблеми та шляхи вирішення. Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, 2020. №2, С.186- 193. URL: http://tnveconom.ksauniv.ks.ua/index.php/journal/article/view/65
Долга Г.В. Кадрове забезпечення якості системи управління підприємством. Приазовський економічний вісник. Вип. 3 (08). 2018. -С. 48-53. URL:http://pev.kpu.zp.ua/journals/2018/3_08_uk/12.pdf
Грішнова О.А., Жорова Є.Р. Кадрове забезпечення ефективної системи антикризового корпоративного управління. Економіка та управління підприємствами. Проблеми економіки. №1. 2014. С. 193-198. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pekon_2014_1_28
Управління персоналом : підручник / О.М. Шубалий, Н.Т. Рудь, А.І. Гордійчук, І.В. Шубала, М.І. Дзямулич, О.В. Потьомкіна, О. В. Середа; за заг. ред. О.М. Шубалого. Луцьк : ІВВ Луцького НТУ, 2018. 404 с.
Шульгіна Л.М., Гілєва Т.Організація кадрового забезпечення розвитку підприємства. Матеріали VIII всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні підходи до управління підприємством», 2017. URL: http://conf.management.fmm.kpi.ua/proc/article/view/101193
Мішина С. В., Мішин О. Ю.Формування кадрового забезпечення міжнародної контрактної діяльності. Електронне наукове фахове видання "Ефективна економіка". 2020. № 9. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/9_2020/59.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).