ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТРАНСПОРТНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.81-82.287266Ключові слова:
стратегія, стратегічне управління, транспорт, транспортне підприємство, транспортна галузь, стратегічний розвиток, стратегічний потенціалАнотація
У статті досліджено науково-теоретичні основи формування системи стратегічного управління транспортними підприємствами. Наведено класифікацію невизначеності оцінок ринку транспортних послуг та здійснено групування проблем, які гальмують розвиток ринку транспортних послуг в Україні. Представлено узагальнену систематизацію функціональних сфер визначення сутності стратегічного управління транспортними підприємствами. Сформовано структуру стратегічного управління транспортним підприємством. Узагальнено етапи розробки та реалізації стратегії розвитку транспортного підприємства.
Посилання
Про схвалення Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року: розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. № 430-р. Законодавство України: веб-сайт. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/430-2018-р#Text (дата звернення: 30.05.2023).
Синиця Л.В. Формування системи стратегічного управління розвитком транспортного підприємства на основі оцінки його інноваційної активності. Економіка: реалії часу. 2015. №4 (20). С. 267-271.
Гуцалюк О.М., Бондар Ю.А. Управління стратегічним розвитком транспортної інфраструктури національної економіки. Науковий вісник ІФНТУНГ. Серія: Економіка та управління в нафтовій і газовій промисловості. 2021. №1 (23). С. 98-107.
Стратегічний менеджмент: навч. посіб. / За заг. ред. Бутка М. П. К.: «Центр учбової літератури», 2016. 376 с.
Гнатенко А.І., Поліщук Ю.А. Актуальні питання запровадження стратегічного підходу в менеджмент підприємств України. Теорія і практика державного управління. 2017. № 2 (57). С. 65-72.
Райковська І.Т. Модель сучасного стратегічного управління підприємством: зміст і компоненти. Вісник ЖДТУ. 2015. №3 (73). C. 106-117.
Шершньова З.Є. Стратегічне управління : підручник. Київ: КНЕУ : 2014. 700 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).