ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ПІДПРИЄМСТВА: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УМОВАХ ЗРОСТАННЯ ЗЛОЧИННОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.81-82.287318Ключові слова:
злочинність, виклики, ринкова економіка, економічні інтереси, правове регулювання, забезпечення безпекиАнотація
Сучасні підприємства функціонують в умовах трансформації бізнес-процесів, що є джерелом формування та розвитку різних видів злочинів. Стаття присвячена питанням забезпечення економічної безпеки підприємства в умовах зростання злочинності.
Зазначено, що небезпечнішими для суспільства є злочини в галузі економіки та фінансів.
Соціально-економічні фактори в системі економічної злочинності є ключовими, адже вони формують умови для розвитку криміногенної ситуації в суспільстві та проявляються в умовах суперечностей, незбалансованості господарської діяльності, дефектах економічної політики держави, проблемах системи розподільчих відносин, невідповідності правових норм та адміністративних рішень, корупції тощо.
Обґрунтовано особливості забезпечення економічної безпеки підприємства в протидії злочинності шляхом виокремлення комплексу заходів, які має реалізувати підприємство за підтримки держави.
Посилання
Економічна та майнова безпека підприємства та підприємництва. Антирейдерство : монографія / Б М. Андрушків, І. П. Вовк, Ю. Я. Вовк, В. П. Паляниця та ін. Тернопіль : Тернограф, 2012. 456 с.
Вівчар О. І. Управління економічною безпекою підприємств: соціогуманітарні контексти: монографія. Тернопіль: ФОП Паляниця В. А., 2018. 515 с.
Берляк Г.В. Інвестиційні ризики та невизначеність в умовах глобалізаційних змін: обліково-аналітичний підхід. Інститут бухгалтерського обліку, контроль та аналіз в умовах глобалізації: міжн. зб. наук. праць (Камянець Подільськ, 20 квітня 2014 р.). Камянець Подільськ, 2014. С. 38-41.
Мігус І.П. Методичний підхід до оцінки впливу загроз на економічну безпеку емісійної діяльності акціонерного товариства. Фінансовий простір. 2013. №3. URL: http://fp.cibs.ubs.edu.ua.
Лоханова Н. Система управління станом економічної безпеки підприємства: проблемні питання, концепція розвитку. Економіст. 2005. №2. С. 52-56.
Пономарьов В. П. Формування механізму забезпечення економічної безпеки підприємства : автореф. дис. … канд. екон. наук. Луганськ, 2000. 27 с.
Погорелов О. В. Легалізація кримінальних доходів як провідна форма економічної злочинності в умовах глобалізації. Вісник Дніпропетровського університету. Серія Економіка. 2013. Т. 21, вип. 7 (4). C. 242-253. URL: http://vestnikdnu.com.ua/archive/201374/242-253.htm.
Пчеліна О. В. Механізм вчинення економічних злочинів. Право і Безпека. 2009. № 4. С. 118−122.
Тіньова економіка в Україні: масштаби та напрямки подолання / Т. А. Тищук та ін. К. : НІСД, 2011. 31 с.
Тіньова міжнародна торгівля: макроекономічна теорія та фіскальні наслідки для України: монографія / А. М. Вдовиченко, А. І. Зубрицький, О. М. Рубцов, Д. Я. Семир‘янов, Д. М. Серебрянський; за заг. ред. Д. М. Серебрянського. К. : Алерта, 2013. 202 с.
Дикань В.Л., Назаренко І.Л. Комплексна методика визначення рівня економічної безпеки, оцінки ризиків та ймовірності банкрутства підприємства: монографія. Харків: УкрДАЗТ, 2011. 142 с.
Каличева Н. Є. Проблеми та перспективи розвитку економіки України в сучасній світовій економічній системі. Наука й економіка. 2015. Вип. 4 (40). С. 117 – 120.
Григорук П. М., Хрущ Н. А. Методологічні засади моделювання системи забезпечення фінансово-економічної безпеки в умовах невизначеності і багатомірності ринкового середовища. Науковий вісник Мукачівського державного університету. 2017. Вип. 1. С. 204–198.
Живко З. Б. Механізм управління системою економічної безпеки підприємства. Науковий вісник Ужгородського університету. 2014. Вип. 3. С. 37–42.
Дикань В.Л., Толстова А.В. Механізм державного регулювання відтворення та pозвитку економіки України в ринкових умовах. Вісник економіки транспорту та промисловості. 2022. № 76-77. С. 5-12.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).