РОЗГЛЯД ДОЦІЛЬНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ МЕТОДІВ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ ВІЙНИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.81-82.287342Ключові слова:
психологія управління, управління персоналом, соціальнопсихологічні методи, мотивація, персонал, трудові ресурси, ефективність управління трудовими ресурсамиАнотація
В статті проаналізовано праці вітчизняних вчених та практиків за представленою тематикою. Узагальнено заходи соціально-психологічного впливу на персонал в умовах воєнних дій. Підтверджено необхідність застосування соціальнопсихологічних методів в управлінні персоналом в умовах сьогодення. Зазначено необхідність встановлення чинників для покращення психо-емоційного клімату в колективі. Визначено, що для забезпечення ефективної роботи підприємств та плідної праці їх робітників є необхідним та доцільним застосовувати елементи психології управління.
Посилання
World Health Organization. «Mental health: strengthening our response». URL.:https://www.who.int/news-room/factsheets/detail/mental-health-strengthening-оurresponse (дата звернення 12.05.23)
Харченко Г. А., Боровий Ю. М. Особливості соціально-психологічних методів в управлінні підприємством. Вісник НТУ «ХПІ». Серія: Актуальні проблеми управління та фінансово-господарської діяльності підприємства – Харків: НТУ «ХПІ». – 2013. – No 53(1026). – С. 178–181.
Карамушка, Л.М. Психічне здоров’я особистості під час війни: як його зберегти та підтримати. Метод. рекомендації. Київ: Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, 2022. 52 с. URL: https://lib.iitta.gov.ua/730974/(дата звернення 12.05.23)
Яковенко В.Г., Куделя В.І., Челядінова Н.Г. Застосування деяких аспектів психології управління персоналом на підприємствах залізничного транспорту. Вісник економіки транспорту і промисловості (збірник науковопрактичних статей) №80, - Харків: УкрДУЗТ, 2022.- С.247-255.
Балановська Т. І. Соціально-психологічні аспекти забезпечення розвитку людських ресурсів веб-сайт. URL: http://www.pdaa.edu.ua/sites/default/files/nppdaa/2011/v2i3/222.pdf. (дата звернення 12.05.23)
Харівська С. В. Соціальнопсихологічний клімат в колективі та шляхи його оптимізації веб-сайт. URL: http://liceycv.com/metodichna- abota/krashhnapraczyuvannya-pk/556-soczalnopsixologchnij-klmat-v-olektiv-ta-shlyaxi-jogooptimzacz-etodichna-rozrobka (дата звернення 12.05.23)
Костюк О. Інноваційні інструменти управління персоналом. Наукові праці Полтавської державної аграрної академії: Економічні науки, 2013. -Вип. 1 (6). С. 143–147.
Холодницька А. В. Управління соціально-психологічним кліматом бюджетної установи в системі кластерів. Проблеми реформування регіональної економіки на засадах кластерного підходу: зб. тез доповідей Міжнар.наук.-практ. інтернет-конференції науковців, викладачів, спеціалістів. – Харків : Харківський торговельно-економічний інститут КНТЕУ, 2014. – С. 102–104.
Воднік В. Структура соціальнопсихологічного клімату колективу, шляхи його регуляції та формування. Бюлетень. - 2009. - 5. - С. 36-70.
Амосов О. Ю. Управління персоналом підприємства в умовах економічної кризи. Економіка розвитку. - 2008. - No4 (48). - С. 80-82
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).