ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ ЗАЛІЗНИЦЬ: ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.81-82.287344Ключові слова:
транспортне обслуговування, місто, трансформація, вокзальний комплекс, розвиток, якістьАнотація
Сучасна транспортна система повинна відповідати вимогам для задоволення потреби населення у мобільності. Транспортне обслуговування залізничним транспортом має органічно вписуватися у життя міста та інтегрувати з іншими видами послуг. Стаття присвячена питанням забезпечення ефективно розвитку вокзальних комплексів в межах великих міст. Зазначено, що створення сучасного вокзалу як багатофункціонального транспортно-пересадочного вузла є досить складним завданням. Наведено заходи спрямовані на розробку основних принципів формування об'ємно-просторового середовища в районі залізничних вокзальних комплексів. Відзначено, що реалізація зазначених пріоритетів сприятиме закладенню основи для гармонійної трансформації вокзального комплексу до складу інтермодального транспортно-пересадочного вузла.
Посилання
Василенко І.А., Півоваров О.А., Трус І.М., Іванченко А.В. Урбоекологія: підручник. Дніпро: Акцент ПП, 2017. 309 с.
Древаль І. В. Залізничний вокзальний комплекс як динамічна «візитівка» сучасного міста. Досвід та перспективи розвитку міст України. Проблеми розвитку найкрупніших міст України. 2011. Вип. 20. С. 250–259.
Ейтутіс Г. Д., Кривопішин О. М., Федорко І. П., Осовик В. М. та ін. Теоретико-прикладні основи реформування залізничного транспорту України: монографія. Ніжин: ТОВ «Видтво «Аспект-Поліграф», 2016. 256 с.
Кірпа Г. М., Корнієнко В. В., Пшинько О. М. та ін.Залізниці світу в ХХІ столітті: монографія / під заг. ред.: Г. М. Кірпи. Дніпропетровськ: Вид-во. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна, 2004. 224 с
Мазур Т. М., Король Є. І. Залізничний вокзальний комплекс як чинник містобудівного розвитку крупного міста (на прикладі Львова). Містобудування та територіальне планування. 2015. Вип. 58. С. 278-289.
Русанова І.В., Склярова І.В. Транспортно-пересадочні вузли у планувальній структурі найбільшого міста. Досвід та перспективи розвитку міст України. Проблеми розвитку найкрупніших міст України. 2011. Вип.20. С. 259–268.
Рочняк Ю.А. Моделі простору архітектури залізничних вокзалів. Містобудування та територіальне планування, 2019. Вип. 69. С. 344 – 350.
Корінь М. В. Інфраструктурні асиметрії розвитку залізничного транспорту України в умовах інтеграції в транспортно-логістичний простір ЄС. Економічний вісник Запорізької державної інженерної академії. 2018. Вип. 6 (18). С. 74 – 80.
Ломотько Д.В., Філіпський О.В., Кравченко Д.М. Удосконалення роботи транспортно-пересадочних вузлів під час мультимодальних пасажирських перевезеннях за участю залізниць та автотранспорту. Наукові праці Вінницького національного технічного університету. 2019. Вип. 4. URL: https://praci.vntu.edu.ua/index.php/praci/article/view/579.
Каличева Н.Є., Сударська І.В. Теоретико-прикладні аспекти розвитку підприємств залізничного транспорту в умовах структурних зрушень в економіці. Економічний простір. 2020. № 159. С. 71-74.
Габрель М. М. Просторова організація містобудівних систем. Інститут регіональних досліджень НАН України. Київ: Видавничий дім А.С.С., 2004. 400 с.
Дідик В. В., Павлів А. П. Планування міст: навч. посібник. Львів: Вид-во Національного університету «Львівська політехніка», 2003. 412 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).