ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ НА ОСНОВІ ІННОВАЦІЙНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.81-82.299511Ключові слова:
інновації, розвиток, підприємства залізничного транспорту, глобальні інноваційні тренди, цифровізаціяАнотація
Зважаючи на визначальну роль інновацій у стимулюванні прогресивних змін і забезпеченні розвитку підприємств залізничного транспорту досліджено глобальні інноваційні тренди розвитку суб’єктів залізничної галузі. Виявлено, що сьогодні ключові інноваційні зрушення у сфері залізничного транспорту викликані процесами цифровізації і стосуються впровадження прогресивних систем автономних поїздів, що підвищують ефективність і надійність залізничного транспорту, інтелектуального управління залізничним рухом на основі технологічних можливостей штучного інтелекту та інтернету речей, екологічних засобів і систем обслуговування,технологій управління пасажирським досвідом, засобів рейкової автоматизації та систем доповненої і віртуальної реальності тощо. Відзначено доцільність реалізації цифрових інноваційних змін на підприємствах залізничного транспорту України.
Посилання
Дикань В. Л. Індустріально-інноваційні центри як основа технологічного розвитку українських залізниць. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2017. № 58. С. 7-9.
Каличева Н. Є. Теоретико-методологічні засади забезпечення конкурентоспроможності підприємств залізничного транспорту в умовах трансформації бізнес-середовища : дис. … д-р екон. наук: 08.00.04. Харків, 2019. 525 с.
Корінь М. В. Розвиток інфраструктури залізничного транспорту в умовах транскордонного співробітництва: монографія. Харків: УкрДУЗТ, 2019. 401 с.
Мних О. Б. Стратегічний контекст збалансованого розвитку підприємств залізничного транспорту на основі цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2020. № 69. С. 135-146.
Обруч Г. В. Теоретико-методологічні аспекти забезпечення збалансованого розвитку підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації : дис. … д-р екон. наук: 08.00.04. Харків, 2022. 548 с.
Овчиннікова В. О. Стратегічне управління розвитком залізничного транспорту України : монографія. Х. : УкрДУЗТ, 2017. 427 с.
Токмакова І. В. Забезпечення гармонійного розвитку залізничного транспорту України : монографія. Х. : УкрДУЗТ, 2015. 403 с.
Improve safety and mobility at rail crossings. trainfo.ca : website. URL : https://trainfo.ca/.
Top AI Start-ups Working for the Betterment of Railway Industry. analyticsinsight.net : website. URL : https://www.analyticsinsight.net/top-ai-start-ups-working-for-the-betterment-of-railway-industry/.
CedarAI and Bourque Logistics Continue Collaboration. prnewswire.com : website. URL :
Rail Solutions. coreenvironmental.com.au : website. URL : https://www.coreenvironmental.com.au/energy-storage-solutions/envirocell-rail-solutions.html.
Hoeller Electrolyzer GmbH. solarimpulse.com : website. URL :
https://solarimpulse.com/companies/hoeller-electrolyzer-gmbh.
New Transportation World Order: The Hyperloop. aipo.ateneo.edu : website. URL : https://www.aipo.ateneo.edu/post/new-transportation-world-order-the-hyperloop.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).