УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ В КОНТЕКСТІ ЦИФРОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.83.300293Ключові слова:
підприємства залізничного транспорту, управління витратами, цифровізація, інструменти, підходи, методиАнотація
У статті відзначено, що в умовах наростання зовнішніх загроз, викликаних пандемією коронавірусу та розгортанням воєнного конфлікту на території України, особливої актуальності набуває питання управління витратами підприємств залізничного транспорту за рахунок підвищення операційної ефективності діяльності підприємств галузі. Доведено, що реалізувати зазначене можливо шляхом використання цифрових рішень як основи оптимізації та модернізації бізнес-процесів діяльності вітчизняних підприємств залізничного транспорту. Такі технології, як штучний інтелект, великі дані, технології автоматизації та роботизації сприяють перетворенню традиційних операційних процесів у більш інтелектуальні, швидкі та безпечні бізнесоперації. Досліджено традиційні та цифрові підходи до управління витратами підприємств, у т. ч. залізничного транспорту. Розкрито ключові особливості та цифрові інструменти управління витратами підприємств залізничного транспорту в умовах трансформації бізнес-середовища їх функціонування.
Посилання
Бірюков Є. І., Гарафонова О. І., Худолей В. І. Управління витратами аграрного підприємства в умовах цифрових трансформацій. Economic synergy. 2023. Вип. 2 (8). С. 48-61.
Бурачек І. В., Іщук В. А. Еволюція концепцій управління витратами підприємства. Економіка і суспільство. 2017. № 13. URL:https://economyandsociety.in.ua/journals/13_ukr/63.pdf (дата звернення: 11.10.2023).
Дикань В. Л., Обруч Г. В. Особливості формування та впровадження системи реінжинірингу бізнес-процесів на підприємствах в умовах їх цифрової трансформації. Управління економічними системами та процесами в умовах глобалізаційних трансформацій: колективна монографія за ред. д.е.н., проф. Прохорової В.В. Х.: Видавництво Іванченка І.С., 2020. С. 248-257.
Каличева Н. Є., Масан В. В., Сафронов О. Е. Хмарні технології як інструмент забезпечення конкурентного розвитку підприємств залізничного транспорту. Підприємництво та інновації. 2021. Вип. 20. С. 51-55.
Карачарова К. А., Машошина Т. В., Яковенко С. В. Особливості застосування кореляційно-регресійного аналізу в дослідженні ефективності управління витратами промислового підприємства. Проблеми сучасних трансформацій. Серія : економіка та управління. 2023. № 7. URL: https://reicst.com.ua/pmt/article/view/2023-7-04-04/2023-7-04-04 (дата звернення: 15.10.2023).
Латишева О. В., Касьянюк С. В., Голубова І. В., Хаджийський Є. А. Витрати підприємства: можливості управління та оптимізації на основі функціонального моделювання та перепроектування бізнес-процесів. Вісник економічної науки України. 2019. № 2. С. 67-72.
Литовченко О. Ю. Управління витратами на підприємстві: теоретичний аспект. Інфраструктура ринку. 2019. № 31. URL: http://www.marketinfr.od.ua/journals/2019/31_2019_ukr/47.pdf (дата звернення: 15.10.2023).
Македон В. В., Байлова О. О. Планування і організація впровадження цифрових технологій в діяльність промислових підприємств. Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія: Економічні науки. 2023. Вип. 47. С. 16-26.
Марценюк Л. В. Розрахунок витрат та прибутку на утримання та обслуговування вузькоколійної туристичної лінії. Інвестиції: практика та досвід. 2016. № 11. С. 41-49.
Михайленко О. В., Скоморохова С. Ю., Лесик Т. Г. Управління витратами і цінова політика підприємства. Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія Економічні науки. 2017. Вип. 27. Ч. 3. С. 116-120.
Мінєнкова О. В. Аналіз сучасних аналітичних методів управління діяльністю підприємства. Бізнес-Інформ. 2015. № 9. С. 415-420.
Нагорна І. В., Галкіна Ю. Ю. Шляхи оптимізації витрат підприємства на прикладі ПрАТ «Українська залізниця». Бізнес інформ. 2020. № 11. С. 282-287.
Топоркова О. А., Половинка Л. С. Витрати залізничного транспорту – управлінський аспект. Проблеми економіки транспорту. 2013. Вип. 6. С. 61-67.
How industrial companies can cut their indirect costs-fast. mckinsey.com : website. URL: https://www.mckinsey.com/industries/automotive-and-assembly/our-insights/howindustrial-companies-can-cut-their-indirectcosts-fast (accessed 10.10.2023).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).