ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.83.300298Ключові слова:
цифровізація, економіка, цифрова трансформація, цифрова економіка, інтеграціяАнотація
Статтю присвячено дослідженню цифровізації в Україні в умовах євроінтеграційних процесів з урахуванням повномасштабного вторгнення росії в нашу країну. Доведено, що цифровий розвиток та підтримка цифрової трансформації економіки набувають надзвичайного значення. Встановлено, що цифрова економіка пронизує всі сектори за всіма категоріями: від державного до приватного. Виділено основні проблеми, які перешкоджають розвитку в Україні цифрових трендів та трансформації української економіки. Встановлено, що одним із важливих етапів цифровізації економіки України в умовах євроінтеграційних процесів є участь у програмі «Цифрова Європа». Проаналізовано частку цифрової економіки у світовому ВВП та у ВВП України, а також виділено ключові завдання на довгострокову перспективу з цифрової трансформації.
Посилання
Шлайфер М.Б. Діджиталізація економіки України в умовах євроінтеграції [Електронний ресурс] / М.Б. Шлайфер, А.В. Тодощук // Економіка та суспільство. – 2022. – №45. Режим доступу: https://economyandsociety.in.ua/index.php/journal/issue/view/45 (дата звернення 07.11.2023)
Подольчак Н.Ю. Сучасний стан цифровізації в Україні [Електронний ресурс] / Н.Ю. Подольчак, О.І. Білик, Я.В. Левицька // Ефективна економіка. – 2019. – №10. Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=7300 (дата звернення 07.11.2023)
Соснін О. Цифровізація як нова реальність України [Електронний ресурс] / О. Соснін // Юридичний вісник України. Режим доступу: https://lexinform.com.ua/dumkaeksperta/tsyfrovizatsiya-yak-nova-realnistukrayiny/ (дата звернення 07.11.2023)
Лазебник Л. Л. Діджиталізація економічних відносин як фактор удосконалення бізнес-процесів підприємства / Л. Л. Лазерник // Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування. – 2018. – Вип. 2. – С. 69 – 74.
Лапін А.В. Діджиталізація економіки в Україні: сучасний стан та перспективи [Електронний ресурс] / А.В. Лапін, І.О. Грінчак, Д.О. Оленюк // Ефективна економіка. – 2022. – №7. Режим доступу: https://nayka.com.ua/index.php/ee/article/view/161/161 (дата звернення 08.11.2023)
Дубель М. В. Вплив пандемії COVID-19 на процес діджиталізації світової торгівлі / М. В. Дубель // Економiка i органiзацiя управлiння. – 2021. – № 4 (44). – С. 277 – 288.
Башлай С.В. Цифровізація економіки України в умовах євроінтеграційних процесів [Електронний ресурс] / С.В. Башлай, І.І. Яремко // Економіка та суспільство. – 2023. – Вип. 48. Режим доступу: https://economyandsociety.in.ua/index.php/journal/article/view/2237/2160 (дата звернення 09.11.2023)
Фіщук В. Україна 2030Е – країна з розвинутою цифровою економікою [Електронний ресурс] / В. Фіщук, В. Матюшко, Є. Чернєв // Український інститут майбутнього. – 2018. Режим доступу: https://strategy.uifuture.org/krainaz-rozvinutoyu-cifrovoyu-еkonomikoyu.html (дата звернення 09.11.2023)
Хлебинська О.І. Теоретичні підходи до цифровізації та цифрової трансформації [Електронний ресурс] / О.І. Хлебинська // Бізнес, інновації, менеджмент: проблеми та перспективи: матеріали ІІ Міжнародної наук.-практ. конф., [Київ], 22 квітня 2021 р. Режим доступу: http://confmanagement.kpi.ua/proc/article/view/230519 (дата звернення 09.11.2023)
Програма ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027) [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://business.diia.gov.ua/digital-europeprogramme (дата зверення 08.11.2023)
Огляд цифрової трансформації економіки України в умовах війни (жовтень 2022). [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://niss.gov.ua/news/komentariekspertiv/ohlyad-tsyfrovoyi-transformatsiyiekonomiky-ukrayiny-v-umovakh-viyny (дата звернення 09.11.2023)
Проект Плану відновлення України. Матеріали робочої групи «Відновлення та розвиток економіки». [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.kmu.gov.ua/storage/app/sites/1/recoveryrada/ua/digitization.pdf (дата звернення 10.11.2023)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).