ІННОВАЦІЙНІ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.83.300379Ключові слова:
інновації, будівельна індустрія, цифровізація, розвиток, ефективність, інформаційні технологіїАнотація
На сьогоднішній день подальші тенденції та перспективи розвитку будівництва в нашій країні характеризуються високим ступенем невизначеності, але для післявоєнної відбудови країни це сфера є необхідною. В дослідженні розкрито основні напрями інноваційного розвитку будівельної галузі. Окреслено, що сучасні світові тенденції інноваційного розвитку будівельної галузі пов'язують, перш за все, з сучасними методами будівництва, використанням новітніх будівельних матеріалів, інноваційними містобудівними способами розвитку або освоєння територій, а також широким використанням інформаційних технологій. Визначено, що застосування BIMтехнологій є одним з інструментів комплексної цифрової трансформації всієї будівельної галузі. Розкрито основні переваги застосування інформаційних технологій будівельної сфери, як перспективного напряму її інноваційного розвитку.
Посилання
Джеджула В. В. Перспективи забезпечення фінансової стійкості підприємств будівельної промисловості в умовах кризи. Управління соціальноекономічним розвитком країни, регіону, підприємства в умовах кризи (виробнича, будівельна та транспортна галузі) : монографія / за ред. Л.М. Савчук. Дніпро : Видавець Біла К.О., 2019. С. 386-400.
Лучко Г.Й., Когут І.В. Актуальні проекти стратегічного розвитку будівельної галузі України. Ефективна економіка. 2020. №8. URL:
http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8108.
Обруч Г. В. Цифрова трансформація підприємств залізничного транспорту в умовах розбудови глобального цифрового транспортнологістичного простору. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2020. № 69. С. 135-146.
Бубенко О.П. Інноваційні складові підвищення ефективності будівельних підприємств. Бізнес Інформ. 2012. №12. С. 156-161.
Згалат-Лозинська Л.О., ЗгалатЛозинський О.Б. Розвиток та впровадження інноваційних технологій 3D-друку в будівництві. Економіка та управління національним господарством. 2020. Том 31 (70). № 5. С. 45-51.
Маслова В. О., Каличева Н.Є., Шевченко Р.В. Підвищення ефективності діяльності підприємств будівельної галузі в сучасних умовах господарювання. Вісник економіки транспорту та промисловості. 2019. № 68. С. 151-157.
Биба В.В. Інвестиційне забезпечення розвитку будівельної галузі в Україну. Економіка і регіон. №1 (38). 2013. С. 67–71.
Боровик Ю. Т. Стійкий розвиток будівельного підприємства – важлива умова забезпечення конкурентоспроможності транспортного будівельного комплексу. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2018. № 62 (Спецвипуск). С. 151-157.
Богінська Л.О. Стан та перспективи розвитку будівельної галузі України. Економічні студії. 2018. № 2. С. 25–28.
Дмитренко В.І. Проблеми та перспективи розвитку підприємств будівельної галузі. Вчені записки Університету «КРОК». 2020. №2 (58). С. 120–127.
П’ятницька Г. І. Інноваційні стратегії в сучасних умовах господарювання: суть та наукові підходи до формування вибору. Проблеми науки. 2011. № 11. С. 21–29.
Дикань, В.Л., Толстова А.В. Механізм державного регулювання відтворення та розвитку економіки України в ринкових умовах. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2021/2022. № 76-77. С. 5-12.
Біляков В., Черненков Д., Хавер В., Шаровська М. Формування інноваційної пропозиції для пошуку партнерів для реалізації інноваційного проекту. Економіка та підприємництво. Держава та регіони. 2009. № 1. С. 7–14.
Черенько Л.М. Житлові умови населення України та вибір пріоритетних напрямів житлової політики Демографія та соціальна економіка. 2018. № 1 (32). С.126–139. URL: https://doi.org/10.15407/dse2018.02.126.
Каличева Н.Є. Масан В.В., Шлаган Є.Г. Цифрова трансформація підприємства: ризики та перспективи розвитку. Всеукраїнська наукова конференція «Українське сьогодення – 2022: реалії війни та перспективи відновлення країни»: матеріали конференції (20-21 жовтня 2022 р.). Донецький національний технічний університет. Луцьк, 2022. С. 157 -160
Наталія Козловська. Безпека, енергоефективність, інклюзія та масштабна цифровізація – основа змін у сфері будівництва. URL:
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).