ТЕОРІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.83.300423Ключові слова:
регіональний розвиток, теорії регіонального розвитку, регіональний економічний розвиток, фактори регіонального економічного розвитку, глобалізації економікиАнотація
В статті наведено аналітичний огляд основних теорій регіонального економічного розвитку, якими керувалися при розробці стратегій та програм регіонального економічного розвитку, запроваджені протягом останніх десятиліть. Актуальність дослідження має чотири аспекти. По-перше, це визначити основні риси кожної теорії. Другий – підкреслити схожість і контраст між ними. По-третє, оцінити їх основні сильні та слабкі сторони з метою підкреслити регіональний контекст, де такі теорії можуть забезпечити кращу основу для регіонального аналізу. По-четверте, обговорити фактори, яких не вистачає в основоположних теоріях регіонального розвитку, але які є необхідними, що показали останні емпіричні дані. Доведено, що вони відіграють вирішальну роль у регіональному розвитку в епоху глобалізації економіки. Серед них і особлива актуальність для регіонів, розташованих у розвинутих економіках, це: інституційна база, місцеве інноваційне середовище та технологічна конкурентоспроможність, а також місцевий підприємницький потенціал.
Посилання
Бузько І.Р., Зеленко О.О. Соціально-економічний розвиток регіонів України:безпека та соціальний діалог. Економічний простір. 2018. №132. С. 50-60.
Буряченко А.Є. Формування концепції комплексного регіонального розвитку. Формування ринкової економіки. 2013. №29. С. 78-93.
Вершигора Ю.З., Вершигора В.М. Нерівномірність розвитку регіонів Україна та шляхи її подолання. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. 2017. Вип. 7. С. 25-28.
Зеленко О.О. Формування рішень щодо економічного розвитку території із залученням населення регіону. Інтелект ХХІ. 2018. № 1. С. 63-66.
Іванова І. М., Толстанов О. К. Шляхи соціально-економічного розвитку регіону. Інвестиції: практика та досвід. 2021. № 19. С. 102–109.
Кондратенко Н.О., Красноносова О.М., Папп В.В. Проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку регіонів України. Бізнес інформ. 2022. Вип. 1. С. 198-204.
Мельник В.В. Теоретичні засади соціально-економічного розвитку регіонів як складник державного регулювання економіки. Економіка і суспільство. 2018. Вип.17. С. 125-130.
Мікловда В.А., Латинін К.І., Фіалковський А.Р. Фактори розвитку регіональної економіки в контексті системної парадигми. Проблеми економіки та управління. 2019. Вип. 4. С. 68-74.
Ханін С. Г. Проблеми економічного розвитку регіонів, що зумовлюють необхідність модернізації регіональної економіки. Економіка та держава. 2020. № 4. С. 232–235.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).