ТЕХНОЛОГІЧНІ ТРЕНДИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.84.301424Ключові слова:
технологічні тренди, цифровізація, розвиток, технологічні рішення, підприємства залізничного транспортуАнотація
Досліджено глобальні технологічні зміни в залізничній галузі. Встановлено, що сьогодні ключові інноваційні зрушення у сфері залізничного транспорту викликані процесами цифровізації і стосуються впровадження прогресивних систем автономних поїздів, що дозволяють підвищити ефективність і надійність залізничного транспорту, інтелектуального управління залізничним рухом на основі технологічних можливостей штучного інтелекту та інтернету речей, екологічних засобів і систем обслуговування, технологій управління клієнтським досвідом, засобів рейкової автоматизації та систем доповненої і віртуальної реальності тощо. Відзначено, що ключові інноваційно-технологічні тренди розвитку підприємств залізничного транспорту наразі ґрунтуються на впровадженні можливості цифрових технологій в діяльність залізниць і орієнтовані не лише на підвищення рівня технологічності галузі, а й підвищення відповідальності залізничних компаній за вплив на довкілля, забезпечення декарбонізації діяльності транспорту.
Посилання
Каличева Н. Є. Теоретикометодологічні засади забезпечення конкурентоспроможності підприємств залізничного транспорту в умовах трансформації бізнес-середовища : дис. … д-р екон. наук: 08.00.04. Харків, 2019. 525 с.
Корінь М. В. Розвиток інфраструктури залізничного транспорту в умовах транскордонного співробітництва: монографія. Харків: УкрДУЗТ, 2019. 401 с.
Мних О. Б. Стратегічний контекст збалансованого розвитку підприємств залізничного транспорту на основі цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2020. № 69. С. 135-146.
Обруч Г. В. Цифрова трансформація підприємств залізничного транспорту в умовах розбудови глобального цифрового транспортнологістичного простору. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2021. № 74. С. 91-101.
Овчиннікова В. О., Торопова В. І. Розвиток підприємств залізничного транспорту України в умовах цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2019. № 68. С. 175 – 181.
Ovchynnikova V., Dmytriiev I., Toropova V., Toropova D. Management of innovative development projects of railway transport enterprises. Innovative development of the road and transport complex: problems and prospects. Kharkiv: РС Technology center, 2023. С. 125 – 138.
Токмакова І. В., Чередниченко О. Ю., Войтов І. М., Паламарчук Я. С. Цифрова трансформація залізничного транспорту як фактор його інноваційного розвитку. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2019. Вип. 68. С. 125-134.
Digital transformation. ibir.deutschebahn.com : web-site. URL :
Spending on digital transformation technologies and services worldwide from 2017 to 2026. statista.com : web-site. URL : https://www.statista.com/statistics/870924/worldwide-digitaltransformation-market-size/.
The magical‖ system for Singapore’s Downtown Line. mobility.siemens.com : web-site. URL :https://www.mobility.siemens.com/global/en/portfolio/references/reamssingapore.html.
Digital Transformation of Railways. rail-research. europa.eu : web-site.URL : https : //rail-research.europa.eu/wpcontent/uploads/2018/04/DIGITAL_TRANSFORMATION_RAILWAYS_2018_web.pdf.
Push the needle: How 6 companies are achieving predictive maintenance success. plantservices.com : web-site. URL :
S2R Programme. railresearch.europa.eu : web-site. URL : https://rail-research.europa.eu/researchdevelopment/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).