РОЛЬ ОЩАДЛИВОГО ВИРОБНИЦТВА В ОПТИМІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.86.309851Ключові слова:
підприємство, оптимізація виробництва, ефективність, методи ощадливого виробництва, виробничі витрати, цифровізаціяАнотація
Розвиток підприємств в сучасних ринкових умовах залежить від їхнього «вміння» адаптуватися до мінливих вимог ринкового середовища. У статті відзначено, що одним з ключових чинників забезпечення ефективного розвитку підприємств виступає оптимізація виробничих процесів шляхом застосування методів ощадливого виробництва. Виокремлено основні види виробничих витрат суб’єктів господарювання, які виникають в процесі виробництва. Розкрито підходи до боротьби з відходами та «не потрібними» операціями під час виконання виробничих завдань. Зазначено ключові напрями оптимальної організації робочого простору на підприємстві. Зауважено, що цифровізація шляхом безпрецедентної швидкості та ефективності у розробці, виробництві та доставці продукції дозволяє підприємству швидше реагувати на суспільні виклики та адаптуватися до запитів ринку.
Посилання
Дикань В. Л. Національна модель індустріального розвитку країни: організаційно-управлінський аспект Вісник економіки транспорту і промисловості. 2023. № 81-82. С. 11–34.
Ващенко А. А. Організація виробництва в умовах мінливого внутрішнього та зовнішнього середовища функціонування машинобудівних підприємств. Ефективна економіка. 2015. № 3. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/efek_2015_3_79
Драган О. І. Підходи до формування системи управління бізнеспроцесами на підприємстві. Ефективна економіка. 2019. №2. http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/2_2019/17.pdf
Кавецький В. В., Ратушняк О. Г. Сучасні системи управління плануванням та організацією виробництва Ефективна економіка. 2021. №12. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/12_2021/96.pdf
Хвостіна І. М. Вдосконалення організації виробництва в умовах інноваційного розвитку підприємств. Проблеми і перспективи розвитку підприємництва. 2014. № 2(1). С. 68-73.
Шарий Г.І., Нестеренко В.С., Щепак В.В. Організація виробництва на підприємствах органічного землеробства. Аграрна економіка. 2021. Т.14. № 1-2. С. 75-81
Галущак М. П., Савчук А. В. Запровадження сучасних методів організації виробничих процесів на українських підприємствах. Економіка та право в умовах побудови інформаційного суспільства: збірник тез доповідей міжнародної науково-практичної конференції, Полтава, 10 вересня 2021 р. Полтава, 2021. С. 6-8.
Колос І.В. Науково-методичні підходи до типології методів ощадливого виробництва. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. 2017. Вип. 25. Ч. 1.С. 121-124.
Каличева Н.Є., Маслова В.О. Логістичні підходи, як основа раціональної організації виробничого процесу на підприємстві. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2014. № 47. С. 83 - 86.
Зубенко В.О., Чесноков С. М. Ключові аспекти концепції «ощадливе виробництво» для підприємств залізничного транспорту. Науковий вісник Ужгородського національного університету. 2016. Вип. 9. С. 77–79.
Крикавський Є.В. Фігун Н.В. Застосування філософії Kaizen у логістичному ланцюзі — як важливий чинник підвищення доданої вартості замінних частин. Збірник наукових праць. Луцький національний технічний університет. 2010. Вип. № 7 (26). С. 125-132.
Каличева Н.Є., Чорнобровка І. В.. Вплив ощадливого виробництва на економічну поведінку підприємств в сучасних умовах господарювання. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2021. № 74. С. 76-83
Коляденко С.В. Цифрова економіка: передумови та етапи становлення в Україні і у світі. Економіка. Фінанси. Менеджмент. 2016. № 6. С. 106–107
Овчиннікова В.О., Торопова В.І. Розвиток підприємств залізничного транспорту України в умовах цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2019. № 68. С. 175-181.
Каличева Н. Є., Бохан С. Є. Напрями забезпечення ефективного розвитку промислових підприємств в сучасних умовах. Науковий огляд. 2017. Вип. 5 (37). С. 5 – 15.
Обруч Г. В. Цифрова трансформація підприємств залізничного транспорту в умовах розбудови глобального цифрового транспортнологістичного простору. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2020. № 69. С. 135-146.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).