РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ДІЯЛЬНОСТІ ВАНТАЖНИХ СТАНЦІЙ НА СОБІВАРТІСТЬ ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.86.310095Ключові слова:
залізничний транспорт, вантажні станції, експлуатаційні витрати, статичне навантаження, собівартість вантажних перевезеньАнотація
Одним з найважливіших показників вантажних перевезень є статичне навантаження вантажного вагона. У статті викладено результати дослідження впливу діяльності вантажних станцій на собівартість вантажних перевезень за рахунок формування статичного навантаження вантажного вагона. В основу дослідження покладено визначення впливу зміни якісних показників рухомого складу на собівартість вантажних перевезень. Надано кількісну оцінку зміни собівартості вантажних перевезень в залежності від зміни статичного навантаження вагона, що формується окремою вантажною станцією Регіональної філії АТ «Укрзалізниця». Визначено загальний вплив діяльності вантажних станцій на собівартість вантажних перевезень. Науково-практичний підхід, що запропоновано, в подальшому може бути використано для аналізу збитковості малодіяльних вантажних станцій.
Посилання
Візія Відновлення України «Сильна європейська країна – магніт для іноземних інвестицій». https://recovery.gov.ua/
Мірошник Р. О., Федак К. Я.Стратегічні напрями розвитку залізничного транспорту. Економіка та суспільство. 2021. №32. : веб-сайт. URL: http://www.economyandsociety.in.ua/journal/9_ukr/70.pdf
Стасюк О. М., Чмирьова Л. Ю., Федяй Н. О. Ринки вантажних та пасажирських перевезень в Україні: проблеми та тенденції. Ефективна економіка. 2020. № 9. веб-сайт. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8199
Стасюк О. М. Основні тенденції ринку вантажних залізничних перевезень України. Збірник наукових праць Одеського національного економічного університету. 2022. №3-4. С. 74-80.
Кириленко О. М. Стратегічне позиціонування малодіяльних дільниць в системі залізничного транспорту. Економічний вісник. 2016. С. 107-111.
Kyrylenko O., Riazanovska V., Novak V. Strategic airline alliances as a special form of company integration. Baltic Journal of Economic Studies. 2019. №1. Vol. 5. P. 75-81. веб-сайт. URL: https://doi.org/10.30525/2256-0742/2019-5-1-75-80
Зоріна, О. І. Концептуальні підходи щодо оцінки доцільності функціонування малодіяльних ділянок залізниць. Зб. наук. праць Української державної академії залізничного транспорту. Тези доповідей. 2012. Вип. 129. С. 278-279.
Зоріна О. І. Шляхи зниження експлуатаційних витрат залізниць України в умовах реформування залізничного транспорту. Ефективна економіка. 2013. №10. веб-сайт. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8199.
Макаренко М. В., Потетюєва М. В. Формування витрат на залізничному транспорті України: теорія і практика : монографія. Київ: ДЕТУТ, 2012. 189 с.
Кірдіна О. Г., Коловойда Н.В., Шамрай А. Є. Підходи до обліку експлуатаційних витрат підприємств залізничного транспорту. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2019. № 68. С. 279-288.
Зоріна О. І., Осипенко Н.В. Шляхи підвищення ефективності використання рухомого складу. Збірник наукових праць УкрДАЗТ. 2009. №95. С. 95-99.
Зова В. А. Оцінка методів аналізу собівартості залізничних перевезень у вирішенні завдань контролінгу. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2010. № 32. С. 105-109.
Про схвалення Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 р. №430-р. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/430-2018-р#n13
Довідник основних показників роботи регіональних філій АТ «Укрзалізниця» (2004-2019 рр.). К.: Укрзалізниця. 2022. 38 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).