ТРАНСФОРМАЦІЙНІ ЗМІНИ В УПРАВЛІННІ ПЕРСОНАЛОМ В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.86.310116Ключові слова:
цифровізація, HR-менеджмент, управління персоналом, менеджмент персоналу, цифрові технології, цифрова трансформаціяАнотація
Стаття присвячена актуальним питанням об’єктивної необхідності дослідження особливостей трансформації системи управління персоналом в умовах цифровізації. Проаналізовані сучасні тенденції впровадження цифрових технологій у сферу управління персоналом та виявлена актуальність цифрової трансформації цієї сфери. З’ясовано, що використання сучасних технологій дозволяє приймати більш обґрунтовані та об'єктивні кадрові рішення. Розглянуто чотири основні тенденції впровадження цифрових технологій, а саме використання штучного інтелекту, хмарних сховищ та сервісів, чат-ботів, технологій віртуальної та доповненої реальності. Описано основні функції управління персоналом з використанням сучасних цифрових технологій. Підкреслюється, що цифровізація системи управління персоналом не скасовує необхідності роботи кадрових служб, але вимагає чітких правил взаємодії людини з цифровими технологіями та постійного підвищення кваліфікації у цій галузі. Визначено практичну цінність цифровізації для підвищення ефективності процесу управління персоналом. Перспективним є подальше вивчення тенденцій впровадження цифрових технологій у сферу HR-менеджменту, їх вплив на систему управління персоналом різних галузей з урахуванням швидкої зміни цифрових трендів.
Посилання
Збрицька Т. П., Сорока О. В. Управління персоналом в епоху цифрової економіки. Економіка та суспільство. 2021. Вип.31. URL: https://www.economyandsociety.in.ua/index.php/journal/article/download/687/660.
Брич В., Борисяк О., Білоус Л., Галиш Н. Трансформація системи управління персоналом підприємств: монографія. Тернопіль: ВПЦ «Економічна думка ТНЕУ», 2020. 212 с.
Потьомкіна О. В., Гордійчук А. І. Трансформація системи управління персоналом підприємства в умовах цифровізації економіки. Економічні науки: збірник наукових праць Луцького національного технічного університету. Серія «Регіональна економіка». 2022. Випуск 19. С. 217-224.
Кравчук О. I., Варіс І. О., Рубель К. О. Цифровізація менеджменту персоналу: концептуальні аспекти та тенденції. Проблеми сучасних трансформацій. Серія: економіка та управління. 2024. № 12. URL: https://reicst.com.ua/pmt/issue/view/issue_12_2024.
Шматковська Т. О. Раціоналізація організації облікового процесу операцій з основними засобами в аспекті підвищення ефективності використання цих активів на підприємстві. Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Економічні науки. 2013. № 5 (254). С. 124–129.
Балуєва О. В., Снопенко Г. В. Трансформація функції управління персоналом: сучасні тренди. Ефективна економіка. 2020. № 12. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8441.
Смолинець І. Б., Левків Г. Я. Управління персоналом в умовах діджиталізації. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна серія «Економічна», 2021. №101, С.94-100.
Хаврова К. С., Доброжан Д. О. Вплив цифровізації на процес управління персоналом. Економіка. Менеджмент. Бізнес. 2023. № 4 (43). С. 92 – 96.
Потьомкіна О. В., Дзямулич М. І., Шубала І. В. Стимулювання праці як чинник забезпечення ефективності використання персоналу. Економічний форум. 2019. №1. С. 132–137.
Шевченко О. С., Євтушенко Г. І. Інноваційні методи управління персоналом на підприємствах у сучасних умовах господарювання. Молодий вчений. 2019. № 10 (74). URL: https://molodyivchenyi.ua/index.php/journal/article/view/1828.
Літорович О. В., Карий О. І. Трансформація функціональнометодичних підходів до управління персоналом в умовах інтеграції
виробництва і мережевих інформаційних технологій. Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення та проблеми розвитку. 2022. №2 (8). С. 45 – 51.
Михайло Федоров: Наше завдання - щоб українці почувалися захищеними в цифровому середовищі. URL: https://thedigital.gov.ua/news/mikhaylofedorov-nashe-zavdannya-shchob-ukraintsipochuvalisya-zakhishchenimi-v-tsifrovomuseredovishchi.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).