ВПЛИВ ЧИННИКІВ ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.86.310229Ключові слова:
управління людськими ресурсами, управління персоналом, мотивація, персонал, трудові ресурси, ефективність управління трудовими ресурсамиАнотація
Стаття присвячена проблемам управління людськими ресурсами в умовах війни. Розглянуто вплив чинників зовнішнього середовища на збереження колективу працівників підприємства та на результати їх роботи в кризових ситуаціях. Наголошено, що необхідно застосовувати комплексний аналіз усіх чинників зовнішнього середовища так, як всі вони тісно пов’язані між собою та здійснюють взаємовплив. Розглянуто необхідність формування системних підходів до уникнення проблем демотивації працівників. Зазначено, що сьогодні ми вже фіксуємо наслідки від військових дій, що негативно впливає на можливість залучення та збереження якісного складу працівників підприємств різних галузей економіки, в тому числі транспортних. Також негативні наслідки, що торкаються працездатності та зацікавленості населення України в якісному виконанні виробничих завдань. Складено схему, що показує вплив російсько-української війни на економіку вцілому та роботу підприємств в тому числі. Також в статті приділено увагу демографічним втратам, які впливають на рівень забезпеченості трудовими ресурсами підприємств залізничного транспорту. Доведено необхідність формування ефективної системи з різних методів мотивування, щоб запобігти демотивації працівників.
Посилання
Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану » (із змінами внесеними згідно із Законом №2352-ІХ від 01.07.2022) Верховна Рада України. [Електронний ресурс] URL: https://zakon.rada.gov.ua
Погарська О. Економіка України в умовах війни. 2023. [Електронний ресурс] URL:https://bank.gov.ua
Фінансово-економічні наслідки війни [Електронний ресурс] URL://https://lib.ua>blog>tetiana_bohdan
Як змінювався рівень інфляції в Україні у 2010-2020 роках. Слово і Діло/Економіка. 2021. [Електронний ресурс] URL:https://www.slovoidilo.ua
Як скоротилася кількість населення України під час війни: підрахунки соціологів. VisitUkraine. 2023. [Електронний ресурс] URL:https://visitutraine.today
Костюк О. Інноваційні інструменти управління персоналом. Наукові праці Полтавської державної аграрної академії: Економічні науки. 2013. Вип. 1 (6). С. 143–147.
Амосов О. Ю. Управління персоналом підприємства в умовах економічної кризи. Економіка розвитку. 2008. No4 (48). С. 80-82
Фісуненко П. А., Лаже М. В. Аналіз факторів зовнішнього середовища будівельних підприємств, що впливають на економічну безпеку. Бізнес Інформ. 2016. № 10. С. 189-195.
Матушевська О.А. Оцінка факторів зовнішнього середовища, що впливають на економічну стійкість промислового підприємства. Економiчний часопис-XXI. 2012. № 3-4. С. 56-59.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).