ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ АУТСОРСИНГУ У МІЖНАРОДНІЙ ТОРГІВЛІ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.86.310230Ключові слова:
аутсорсинг, міжнародна торгівля, ринок аутсорсингових послуг, договір аутсорсингу, аутсорсерАнотація
В даній роботі розкрито особливості застосування аутсорсингу в міжнародній торгівлі, що сприяє підвищенню якості українського виробництва, активнішому залученню вітчизняних компаній у міжнародний поділ праці, підвищенню ефективності виробництва в промисловості та сфері послуг нашої країни. Зазначається, що прискорення розвитку міжнародної виробничої спеціалізації та практики аутсорсингу у виробництві та сфері послуг в останні десятиліття мало далекосяжні наслідки для зовнішньоекономічних відносин в цілому. Спостерігається стрімке зростання міжнародного обміну на основі виробничих зв'язків. Також в роботі відзначено, що аутсорсинг є інструментом, що дає змогу оптимізувати конфігурацію бізнес-системи, зважаючи на компроміс між витратами, якістю продукції або послуг компанії та бажанням власників володіти виробничими активами.
Посилання
Ahamad Md. Impact of International Trade on Economic Growth in Bangladesh. International Journal of Science and Research (IJSR). 2018. № 7. Р. 1624-1627.
Kolk A., Margineantu A. Globalisation / regionalization of accounting firms and their sustainability services. International Marketing Review. 2009. № 26 (4/5). Р. 396-410.
George Kimball. Outsourcing Agreements: A Practical Guide. Oxford University Press, 2017. 472 p.
Douglas Brown, Scott Wilson. The Black Book of Outsourcing: How to Manage the Changes, Challenges, and Opportunities. John Wiley &Sons, 2015. 384 р.
Hill Charles W. L. International business: competing in the global marketplace. 9th ed. New York: McGrawHill Irvin, 2013. 748 p.
Amiti M., Wei S. Services Offshoring and Productivity : Evidence from the United States. NBER Working Paper.2016. № 1926. рр. 185-203.
Маленко О. Б. Роль аутсорсингу в міжнародному бізнесі. Сучасні питання економіки і права. 2022. Вип. 2. С. 56-59.
Нагорна О. В. Особливості використання аутсорсингу: міжнародний досвід та вітчизняна практика. Кримський економічний вісник. 2013. Ч.2. С.29-32.
Білорус О., Гаврилюк В. Глобальний конкурентний аутсорсинг : монографія. К.: КНЕУ, 2019. 349 c.
Двуліт З. П., Матвійчук М. В. Сутність та переваги рівнів аутсорсингу. Збірник наукових праць ДЕТУТ. Серія «Економіка і управління». 2018. Вип. 23- 24. С. 299-307.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).