РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ В УМОВАХ ЦИФРОВИХ ЗМІН
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.88.324715Ключові слова:
людський капітал, розвиток, стратегічні пріоритети, цифровізація, корпоративна культура, підприємства залізничного транспортуАнотація
У статті встановлено, що розвиток людського капіталу нині є глобальним стратегічним пріоритетом соціально-економічного зростання і разом з цим однією з найбільш гострих проблем у світі. Виявлено, що надзвичайно складна ситуація, яка склалася в Україні, обмежує її можливості щодо збереження та нарощення людського капіталу. Доведено, що вкрай критичною є ситуація в залізничній галузі, в якій не сформувалося належного відношення до працівників та загалом людського капіталу як до найціннішого активу підприємств і не приділяється належна увага культивуванню цих активів для створення висококваліфікованої, адаптивної та інноваційної команди. Розкрито стратегічні пріоритети, яких варто дотримуватися підприємствам залізничного транспорту для створення сприятливого середовища з точки зору залучення та утримання талантів, забезпечення навчання, всебічного розвитку та реалізації потенціалу працівників, генерування ними інноваційних ідей та забезпечення їх практичної реалізації, розвитку довірчих відносин у команді. Доведено, що врахування перелічених орієнтирів дозволить наростити людський капітал підприємств залізничного транспорту і сприятиме подоланню назрілих кадрових проблем у галузі, вирішення яких протягом тривалого періоду ігнорується та відкладається на невизначений термін.
Посилання
П’ять головних фактів про людський капітал України. rubryka.com : веб-сайт. URL: https://rubryka.com/blog/human-capital-ua/(дата звернення: 20.09.2024).
Дикань В. Л., Обруч Г. В. Розроблення підходу до формування системи нематеріальної мотивації працівників підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації. Економічний вісник Національного гірничого університету. 2020. № 1 (69). С. 96-107.
Жернова Є. В. Стратегія управління персоналом підприємства в цифровій економіці. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2024. № 86. С. 209-219.
Кірдіна О. Г. Завдання системи управління людським капіталом підприємства. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2013. № 42. С. 375-378.
Корінь М. В., Чорнобровка І. В., Верховод М. М., Врадій Ю. О. Модель забезпечення розвитку інтелектуального потенціалу підприємств залізничного транспорту. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2021. № 75. С. 86-93.
Овчиннікова В. О., Токмакова І. В., Корінь М. В., Остапюк Б. Б. Управління розвитком персоналу підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2021. № 74. С. 139-149.
Токмакова І. В., Іванова А. Д., Бочков О. В. Формування системи управління знаннями на підприємствах залізничного транспорту в контексті забезпечення інноваційного розвитку. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2023. № 83. С. 254-264.
Яковенко В. Г., Громова О. В. Вплив чинників зовнішнього середовища на управління людськими ресурсами. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2024. № 86. С. 231-237.
The 2023/2024 Human Development Report. hdr.undp.org : website. URL: https://hdr.undp.org/system/files/documents/global-report-document/hdr2023-24reporten.pdf (last accessed: 10.10.2024).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).