РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ В УМОВАХ ЦИФРОВИХ ЗМІН

Автор(и)

  • Г. В. Обруч Український державний університет залізничного транспорту, Україна
  • М. М. Броварник Український державний університет залізничного транспорту, Україна
  • Д. П. Сидорець Український державний університет залізничного транспорту, Україна

DOI:

https://doi.org/10.18664/btie.88.324715

Ключові слова:

людський капітал, розвиток, стратегічні пріоритети, цифровізація, корпоративна культура, підприємства залізничного транспорту

Анотація

У статті встановлено, що розвиток людського капіталу нині є глобальним стратегічним пріоритетом соціально-економічного зростання і разом з цим однією з найбільш гострих проблем у світі. Виявлено, що надзвичайно складна ситуація, яка склалася в Україні, обмежує її можливості щодо збереження та нарощення людського капіталу. Доведено, що вкрай критичною є ситуація в залізничній галузі, в якій не сформувалося належного відношення до працівників та загалом людського капіталу як до найціннішого активу підприємств і не приділяється належна увага культивуванню цих активів для створення висококваліфікованої, адаптивної та інноваційної команди. Розкрито стратегічні пріоритети, яких варто дотримуватися підприємствам залізничного транспорту для створення сприятливого середовища з точки зору залучення та утримання талантів, забезпечення навчання, всебічного розвитку та реалізації потенціалу працівників, генерування ними інноваційних ідей та забезпечення їх практичної реалізації, розвитку довірчих відносин у команді. Доведено, що врахування перелічених орієнтирів дозволить наростити людський капітал підприємств залізничного транспорту і сприятиме подоланню назрілих кадрових проблем у галузі, вирішення яких протягом тривалого періоду ігнорується та відкладається на невизначений термін.

Біографії авторів

Г. В. Обруч, Український державний університет залізничного транспорту

д.е.н., доцент

М. М. Броварник, Український державний університет залізничного транспорту

аспірант

Д. П. Сидорець, Український державний університет залізничного транспорту

аспірант

Посилання

П’ять головних фактів про людський капітал України. rubryka.com : веб-сайт. URL: https://rubryka.com/blog/human-capital-ua/(дата звернення: 20.09.2024).

Дикань В. Л., Обруч Г. В. Розроблення підходу до формування системи нематеріальної мотивації працівників підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації. Економічний вісник Національного гірничого університету. 2020. № 1 (69). С. 96-107.

Жернова Є. В. Стратегія управління персоналом підприємства в цифровій економіці. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2024. № 86. С. 209-219.

Кірдіна О. Г. Завдання системи управління людським капіталом підприємства. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2013. № 42. С. 375-378.

Корінь М. В., Чорнобровка І. В., Верховод М. М., Врадій Ю. О. Модель забезпечення розвитку інтелектуального потенціалу підприємств залізничного транспорту. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2021. № 75. С. 86-93.

Овчиннікова В. О., Токмакова І. В., Корінь М. В., Остапюк Б. Б. Управління розвитком персоналу підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2021. № 74. С. 139-149.

Токмакова І. В., Іванова А. Д., Бочков О. В. Формування системи управління знаннями на підприємствах залізничного транспорту в контексті забезпечення інноваційного розвитку. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2023. № 83. С. 254-264.

Яковенко В. Г., Громова О. В. Вплив чинників зовнішнього середовища на управління людськими ресурсами. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2024. № 86. С. 231-237.

The 2023/2024 Human Development Report. hdr.undp.org : website. URL: https://hdr.undp.org/system/files/documents/global-report-document/hdr2023-24reporten.pdf (last accessed: 10.10.2024).

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-30

Номер

Розділ

Економіка підприємства