ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.88.324925Ключові слова:
ризик-менеджмент, організаційне забезпечення, організаційне проєктування, підприємство, цифровізація, ризик, трансформаціяАнотація
У статті з’ясовано, що цифрова економіка кардинально змінила умови ведення вітчизняного бізнесу та зумовила появу великої палітри різновекторних факторів ризику, відповідно, підприємства зіткнулись з необхідністю в найкоротші терміни суттєво перебудувати виробничі, маркетингові, кадрові, фінансові та інші бізнеспроцеси, що негативно позначилось на економічній безпеці суб’єктів господарювання. Доведено, що найважливішою метою розробки системи управління підприємством є забезпечення його надійності, стійкості та ефективності, для чого необхідно розробити цілісний комплекс організаційних елементів, їх зв'язки і процеси. Досліджено теоретико-методичні положення організаційного проєктування, це дозволило зробити висновок, що якісною основою для подолання виниклих ризиків є організаційне проєктування. Виділено найбільш сучасний та актуальний напрямок, який розкриває особливості проведення комплексу робіт з процедур організаційного проєктування одночасно з цифровізацією основних функцій і процесів в умовах переходу до змішаного режиму роботи співробітників підприємства.
Посилання
Дикань В. Л., Корінь М. В. Концепція впровадження цифрового реінжинірингу в діяльність промислових підприємств. Адаптивне управління: теорія і практика. Серія «Економіка». 2020. № 8 (16). URL: https://amtp.org.ua/index.php/journal2/article/view/292/264.
Обруч Г. В. Збалансований розвиток підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації економіки: монографія. Харків: УкрДУЗТ, 2020. 402 с.
Українська Л.О., Шифріна Н.І. цифрова інфраструктура: формування в інформаційному суспільстві Вісник економіки транспорту і промисловості. 2023. № 84. С. 108-117.
Коляденко С.В. Цифрова економіка: передумови та етапи становлення в Україні і у світі. Економіка. Фінанси. Менеджмент. 2016. № 6. С. 106–107.
Каличева Н.Є., Бохан С.Є. Напрями забезпечення ефективного розвитку промислових підприємств в сучасних умовах. Науковий огляд. 2017. Вип. 5 (37). С. 5 – 15.
Dykan V., Tokmakova I, Ovchynnikova V., Korin M., Obruch H. Strategic Management of Innovation Activity of Railway Enterprises within Digital Changes in the Industry. AIP Conference Proceeding. 2023. Vol. 2490(1), Is. 1. URL: https://doi.org/10.1063/5.0143859.
Кириченко Н.В., Алєщенко Л.О. Методичні основи формування системи ризик менеджменту аграрних підприємств. Агросвіт. 2021. №9-10. С. 46-52.
Герасименко О. Аналітичний огляд міжнародних стандартів з ризикменеджменту, орієнтованих на підприємства різних галузей господарства. European journal of economics and management. 2018. Vol. 4. Is. 4. P. 10-29.
Попова Л. В., Солійчук А. О. Побудова ефективної системи ризикменеджменту суб’єктів господарювання. Гроші, фінанси і кредит. 2018. Вип. 26. С. 345–350.
Сосновська О. О., Деденко Л. В. Ризик-менеджмент як інструмент забезпечення стійкого функціонування підприємства в умовах невизначеності. Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій. 2019. № 1(3). С. 70–79.
Овсак О. П., Назаренко О. П., Примаченко О. В. Етапи та складники управління ризиками господарської діяльності підприємства. Східна Європа: економіка, бізнес та управління. 2019. Вип. 1 (18). С. 155–161.
Слюз А. Я. Ризик‐ менежмент як дієвий інструмент забезпечення стабільності діяльності підприємства. Академічні візії, 2023. Вип.20. С. 1-8.
Дикань В. Л., Обруч Г. В. Формування бізнес-моделі збалансованого розвитку підприємств в умовах цифровізації економіки. Адаптивне управління: теорія і практика. Серія «Економіка». 2021. Вип. 11 (22). URL: https://amtp.org.ua/index.php/journal2/article/v iew/406/350
Чернявський А. Д. Організаційне проєктування: Навч. посіб. К.: МАУП, 2005. 160 с.
Данилюк Т. Організаційне проєктування системи управління персоналом підприємства. Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, 2023. №3. С. 143-150.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).