ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО: МОЖЛИВОСТІ АКТИВІЗАЦІЇ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.88.324930Ключові слова:
державно-приватно партнерство, інвестиційні можливості, форми державно-приватного партнерства, організаційні моделі, моделі фінансування, моделі коопераціїАнотація
Стаття привячена одному з стратегічних напрямів інноваційно-інвестиційного розвитку - державно-приватному партнерству, яке є взаємовигідним ресурсним та організаційно-управлінським альянсом держави та бізнесу. Розкрито сутність поняття та теоретичні аспекти і практичні форми реалізації такого партнерства, ключові особливості, основними з яких є збільшення інвестиційних можливостей, підвищення ефективності менеджменту, довгостроковість, розподіл ризиків, різноманітність форм контрактів, тощо. Систематизовано форми державноприватного партнерства в залежності від цілей створення суб’єктів державноприватного партнерства, можливостей партнерів, змісту розв'язуваних конкретних завдань у сфери співпраці тощо. Розкрито залежність вибору моделей/типів державно-приватного партнерства від цілей певних форм державно-приватного партнерства, критеріями такого вибору є забезпечення використанням можливостей і переваг партнерів.
Посилання
Державно-приватне партнерство. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України: веб-сайт. URL: http://www.me.gov.ua/ (дата звернення: 08.07.2019)
Закон України №2404–VІ Про державно-приватне партнерство. Законодавство України: веб-сайт. URL: https://www.president.gov.ua/documents/2404vi-11736 (дата звернення: 08.07.2019)
Державно-приватне партнерство в контексті управління державними інвестиціями в Україні : звіт Світового банку. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України: веб-сайт. URL:http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=eff478d9-01bc-425c-9c43-аeab9fba735c&title=ZvitSvitovogoBankuderzhavnoprivatnePartnerstvoVKontekstiUpravlinniaDerzhavnimiInvestitsiia miVUkrain (дата звернення: 08.07.2019).
Міністерство економіки України. Загальний огляд державно-приватного партнерства. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України: веб-сайт. URL: https://me.gov.ua/Documents/List?lang=ukUA&id=311dfbfa-b31a-425f-8cff-428f450c7a0f&tag=SutnistDerzhavnoprivatnogoPartnerstva (дата звернення: 08.07.2019)
Павлов В. В. Державно-приватне партнерство як чинник формування інноваційного середовища в Україні. Ефективна економіка. 2018. № 4. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=7798 (дата звернення: 05.01.2025).
Панченко К. Як колаборація бізнесу та держави допоможе відновлювати Україну. Економічна Правда: веб-сайт. URL: https://epravda.com.ua/columns/2022/07/19/689341/ (дата звернення: 05.01.2025)
Попович Д.В. Концесія як форма державно-приватного партнерства: сутність, переваги і недоліки застосування. Економіка: реалії часу. 2015. № 1 (17). С. 49-53. URL: http://economics.opu.ua/files/archive/2015/n1.html (дата звернення: 13.08.2019).
Щодо розвитку державноприватного партнерства як механізму активізації інвестиційної діяльності в Україні : Аналітична записка Національного інституту стратегічних досліджень. Національний інститут стратегічних досліджень: веб-сайт. URL:http://old2.niss.gov.ua/articles/816/ (дата звернення: 29.07.2019).
Шилепницький П. І., Петрова І. П.. «Комбіновані» моделі публічноприватного партнерства для відбудови України. Економічний вісник Донбасу. 2022. № 2(68). С. 154-164.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).