РОЗВИТОК ВИРОБНИЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ ВАГОНОБУДУВАННЯ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПАРКІВ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.88.324945Ключові слова:
розвиток, виробничий потенціал, підприємства вагонобудування, індустріальні парки, стратегія, глобальні трансформаціїАнотація
У статті встановлено, що такі глобальні виклики, як інтеграція України у світовий ринок, екологічні стандарти та зростаючі вимоги до енергоефективності продукції, поставили перед підприємствами вагонобудування України завдання швидкої адаптації до них і відповідно вимагають впровадження прогресивної стратегії розвитку виробничого потенціалу. Розкрито сильні та слабкі сторони українських вагонобудівних підприємств. З’ясовано, що розвиток виробничого потенціалу підприємств вагонобудування має ґрунтуватися на реалізації заходів з модернізації обладнання, впровадження інноваційних технологій, підвищення кваліфікації персоналу, диверсифікації ринків збуту та залучення інвестицій і відбуватися в системі діючих індустріальних парків в країні. Розкрито основні положення стратегії розвитку виробничого потенціалу підприємств вагонобудування в системі індустріальних парків України.
Посилання
Вагонобудування в Україні – що не так? Rail EXPO: веб-сайт. URL: https://railexpoua.com/novyny/vahonobuduvannia-v-ukraini-shcho-ne-tak/.
Бачкір Л. В., Баличева А. І. Розвиток інноваційних процесів підприємства транспортного машинобудування. Ефективна економіка. 2012. № 4. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=1093.
Дикань В. В., Кас П. Ю. Теоретичні основи розвитку виробничого потенціалу вітчизняних підприємств машинобудування. Розвиток методів управління та господарювання на транспорті. 2015. Вип. 2. С. 72-85.
Дикань В. Л., Обруч Г. В. Визначення ефективності реалізації потенціалу конкурентоспроможності вагонобудівних підприємств. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2016. Вип. 56. С. 9-18.
Кузуб А. В. Перспективи розвитку вітчизняних підприємств вагонобудування в сучасних умовах. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2017. № 57. С. 27-31.
Полякова О. М., Зеленська А. В. Стан, проблеми та перспективи розвитку вагонобудівних підприємств. Вісник економіки транспорту та промисловості. 2018. № 64. С. 68-74.
Посохов І. М. Дослідження ринку вагонобудування України та конкурентоспроможності промислових підприємств залізничного транспорту на світовому ринку та ринку країн. Вісник НТУ «ХПІ». 2015. № 60 (1169). С. 115-118.
Собкевич О. В. Напрями розбудови машинобудування в Україні як драйвера економічного розвитку під час війни та в повоєнний період. Національний інститут стратегічних досліджень : веб-сайт. URL: https://niss.gov.ua/sites/default/files/2024-01/az_mashinobuduvannya_23012024.pdf.
Петрашко: оновлення залізничної галузі є запорукою відновлення та зростання ВВП. Міністерство економіки України : веб-сайт. URL: https://me.gov.ua/News/Detail/?id=61feb513-4f60-4bcc-879e-7e55d71a91ed&lan g=uk-UA&title=Petrashko-OnovlenniaZaliznichnoiGaluziZaporukoiuVidnovlen niaEkonomikiTaZrostanniaVvp.
Підприємства вагонобудівної галузі підтримують ініціативу Мінекономіки щодо кардинального оновлення парку вантажних вагонів. Міністерство економіки України:веб-сайт.URL:https://me.gov.ua/News/Detail/2c195876-c0ff-4825-958b-b6aae8416b64?lang=uk-UA&title=PidprimstvaVagonobudivnoiGaluziPidtrimuiutInitsiativuMinekonomikiSchodoKardinalnogoOnovlenniaParkuVantazhnikhVagoniv.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).