ТЕОРЕТИЧНІ ПІДХОДИ ДО ВИЗНАЧЕННЯ ПРАВА НА ПРАЦЮ В ОБЛІКОВОМУ ТА ПОДАТКОВОМУ АСПЕКТАХ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.88.324952Ключові слова:
право на працю, ринок праці, трудові витрати, організація обліку, податковий облікАнотація
Право на працю охоплює всі форми праці, включаючи найману роботу, самозайнятість, надомну роботу та іншу діяльність, що приносить дохід. Право на працю не слід розуміти як абсолютне та безумовне право на отримання роботи.
Натомість право на гідну працю слід розглядати як право кожного мати можливість заробляти собі на життя роботою прийнятної якості, з адекватним рівнем доходу та з належним рівнем соціального захисту. Реалізація права на працю потребує комплексного підходу, що включає створення сприятливих економічних умов, посилення контролю за дотриманням трудових стандартів та активну роль держави у забезпеченні соціальної справедливості. Чіткий бухгалтерський облік заробітної плати, соціальних виплат і податків сприяє захисту прав працівників, прозорості фінансових потоків, а також відповідності вимогам податкового законодавства. Це є важливим елементом забезпечення справедливого доходу і соціального захисту для кожного працівника.
Посилання
Іськов В. Право на працю як соціальна та правова категорія. Актуальні проблеми правознавства. 2024. №1(37). С. 142-146.
Тихонюк О.В., Ярош І.С. Право на працю як фундаментальне право людини та співвідношення карантинних обмежень з правом на працю. Аналітично-порівняльне законодавство. 2022. №5. С. 113-120.
Китайгородська В.В. Поняття та зміст права людини на працю. Прикарпатський юридичний вісник. 2019. Вип. 3(28). С. 161-165.
Андрейцева І.А. Ринок праці України: сучасні тенденції. Економіка та суспільство. 2021. №18: веб-сайт: URL: https://economyandsociety.in.ua/index.php/journal/article/view/472/454 (дата звернення: 24.09.2024)
Штундер І.О.. Ринок праці України в умовах воєнного стану. Економіка та суспільство. 2022. №40: веб-сайт: URL: https://economyandsociety.in.ua/index.php/journal/article/view/1453/1398 (дата звернення: 20.10.2024)
Подолянчук А.О. Оплата праці та розрахунки з працівниками в умовах воєнного стану: трудові відносини та обліковий аспект. Ефективна економіка. 2022. №5: веб-сайт: URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/5_2022/83.pdf (дата звернення: 15.11.2024)
Мардус Н.Ю., Селюков Д.С. Теоретичні основи обліку і аудиту формування та використання коштів на оплату праці на підприємствах. Глобальні та національні проблеми економіки. 2016. №13. С. 581-584.
Овсюк Н.В., Вільман І.Ю. Особливості організації обліку праці та її оплати. Економіка та суспільство. 2016. №6. С. 379-383.
Балан О.Д., Савченко Ю.К. Оплата праці та її соціально-економічні аспекти. Агросвіт. 2018. №10. С. 22-26.
Гуріна Н.В., Басюк А.М. Організація обліку оплати праці на підприємства: проблеми та шляхи їх вирішення. Економіка і суспільство. 2021. №23: веб-сайт: URL: https://economyandsociety.in.ua/index.php/journal/article/view/156/150 (дата звернення: 01.12.2024)
Іванчук Н.В. Податкові аспекти формування фонду оплати праці на підприємствах в Україні. Наукові записки Національного університету «Острозька академія», серія «Економіка». 2017. №5(33). С. 96-101.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).