ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.18664/btie.88.324971Ключові слова:
розвиток, трансформація, оцифрування, сучасні технології, інновації, переваги, підприємствоАнотація
У статті встановлено, що наразі в сучасних умовах відбулося посилення ролі і значення цифрових технологій, що сприяє стабільності та гнучкості підприємств на ринку. Цифровий розвиток та цифрові інструменти довели своєї ефективності у забезпеченні функціональності суб’єктів господарювання шляхом безперебійного доступу до цифрових систем. У статті розкрито питання цифрового розвитку підприємств в сучасних умовах господарювання. Виділено переваги та недоліки цифрової трансформації підприємства в сучасному бізнес-середовищі. Доведено, що цифрові зміни сучасних компаній передбачають оптимізацію виробничих систем, бізнес-процесів, логістики та зовнішніх факторів з метою формування стратегічних напрямів подальшого розвитку. Зауважено, що широке впровадження цифрових технологій в діяльність підприємств гальмує їхня висока вартість, проте період окупності невеликий, а отримані переваги є значними.
Посилання
Цифрова економіка: тренди, ризики та соціальні детермінанти. URL: https://razumkov.org.ua/uplo ads/article/2020_digitalization.pdf
Дикань В. Л., Корінь М. В. Концепція впровадження цифрового реінжинірингу в діяльність промислових підприємств. Адаптивне управління: теорія і практика. Серія «Економіка». 2020. № 8 (16). URL: https://amtp.org.ua/index.php/journal2/article/view/292/264.
Дикань В. Л., Обруч Г. В. Управління реалізацією спільних інвестиційних проектів за участю підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2020. № 69. С. 9 ‒ 21.
Компанієць В. В., Крацер В. В. Щодо впливу цифрової революції на економіку та людину: ефекти цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2019. № 68. С. 33-50.
Никифорук О. I., Стасюк О. М., Чмирьова Л. Ю., Федяй Н. О. Цифровізація в транспортному секторі: тенденції та індикатори розвитку. Частина 2. Статистика України. 2019. № 4. С. 48-64.
Корінь М.В., Остапюк Б.Б., Романюк А.В. Цифровий розвиток підприємств залізничного транспорту: стратегічний аспект. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2023. № 84. С. 63-72.
Українська Л.О., Шифріна Н.І. цифрова інфраструктура: формування в інформаційному суспільстві Вісник економіки транспорту і промисловості. 2023. № 84. С. 108-117.
Коляденко С.В. Цифрова економіка: передумови та етапи становлення в Україні і у світі. Економіка. Фінанси. Менеджмент. 2016. № 6. С. 106–107.
Каличева Н.Є., Бохан С.Є. Напрями забезпечення ефективного розвитку промислових підприємств в сучасних умовах. Науковий огляд. 2017. Вип. 5 (37). С. 5 – 15.
Дикань В. Л., Обруч Г. В. Формування бізнес-моделі збалансованого розвитку підприємств в умовах цифровізації економіки. Адаптивне управління: теорія і практика. Серія «Економіка». 2021. Вип. 11 (22). URL: https://amtp.org.ua/index.php/journal2/article/v iew/406/350
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).