ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ

Автор(и)

  • Н. Є. Каличева Український державний університет залізничного транспорту, Україна
  • Р. Г. Вакуленко Український державний університет залізничного транспорту, Україна
  • А. С. Галушка Український державний університет залізничного транспорту, Україна

DOI:

https://doi.org/10.18664/btie.88.324971

Ключові слова:

розвиток, трансформація, оцифрування, сучасні технології, інновації, переваги, підприємство

Анотація

У статті встановлено, що наразі в сучасних умовах відбулося посилення ролі і значення цифрових технологій, що сприяє  стабільності та гнучкості підприємств на ринку. Цифровий розвиток та цифрові інструменти довели своєї  ефективності у забезпеченні  функціональності суб’єктів господарювання шляхом безперебійного доступу до цифрових систем. У статті  розкрито питання цифрового розвитку підприємств в сучасних умовах господарювання. Виділено переваги та недоліки  цифрової трансформації підприємства в сучасному бізнес-середовищі. Доведено, що цифрові зміни сучасних компаній  передбачають оптимізацію виробничих систем, бізнес-процесів, логістики та зовнішніх факторів з метою формування  стратегічних напрямів подальшого розвитку. Зауважено, що широке впровадження цифрових технологій в діяльність  підприємств гальмує їхня висока вартість, проте період окупності невеликий, а отримані переваги є значними.

Біографії авторів

Н. Є. Каличева, Український державний університет залізничного транспорту

д.е.н., професор

Р. Г. Вакуленко, Український державний університет залізничного транспорту

магістр

А. С. Галушка, Український державний університет залізничного транспорту

магістр

Посилання

Цифрова економіка: тренди, ризики та соціальні детермінанти. URL: https://razumkov.org.ua/uplo ads/article/2020_digitalization.pdf

Дикань В. Л., Корінь М. В. Концепція впровадження цифрового реінжинірингу в діяльність промислових підприємств. Адаптивне управління: теорія і практика. Серія «Економіка». 2020. № 8 (16). URL: https://amtp.org.ua/index.php/journal2/article/view/292/264.

Дикань В. Л., Обруч Г. В. Управління реалізацією спільних інвестиційних проектів за участю підприємств залізничного транспорту в умовах цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2020. № 69. С. 9 ‒ 21.

Компанієць В. В., Крацер В. В. Щодо впливу цифрової революції на економіку та людину: ефекти цифровізації. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2019. № 68. С. 33-50.

Никифорук О. I., Стасюк О. М., Чмирьова Л. Ю., Федяй Н. О. Цифровізація в транспортному секторі: тенденції та індикатори розвитку. Частина 2. Статистика України. 2019. № 4. С. 48-64.

Корінь М.В., Остапюк Б.Б., Романюк А.В. Цифровий розвиток підприємств залізничного транспорту: стратегічний аспект. Вісник економіки транспорту і промисловості. 2023. № 84. С. 63-72.

Українська Л.О., Шифріна Н.І. цифрова інфраструктура: формування в інформаційному суспільстві Вісник економіки транспорту і промисловості. 2023. № 84. С. 108-117.

Коляденко С.В. Цифрова економіка: передумови та етапи становлення в Україні і у світі. Економіка. Фінанси. Менеджмент. 2016. № 6. С. 106–107.

Каличева Н.Є., Бохан С.Є. Напрями забезпечення ефективного розвитку промислових підприємств в сучасних умовах. Науковий огляд. 2017. Вип. 5 (37). С. 5 – 15.

Дикань В. Л., Обруч Г. В. Формування бізнес-моделі збалансованого розвитку підприємств в умовах цифровізації економіки. Адаптивне управління: теорія і практика. Серія «Економіка». 2021. Вип. 11 (22). URL: https://amtp.org.ua/index.php/journal2/article/v iew/406/350

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-30

Номер

Розділ

Економіка підприємства