РОЛЬ ДІЛОВОГО ЕТИКЕТУ У ПІДВИЩЕННІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i57.101550Ключові слова:
діловий етикет, ділова етика, імідж компанії, психологія ділового спілкування, принципи етикету, правила ділового етикетуАнотація
У статті розглянуті питання розвитку ділового етикету в сучасному бізнес-просторі: зміст ділового етикету, принципи і правила, функції і напрями уніфікації ділового етикету. Показано, що дотримання правил ділового етикету сприяє продуктивному веденню бізнесу і стимулює зростання прибутку, тобто підвищує економічну безпеку підприємства. У теж час не дотримання або не чітке дотримання правил ділового етикету знижує економічну безпеку підприємства і може привести до недоцільності розвитку усього бізнесу. Акцентується увага на тому, що в сучасному суспільстві практично ніякі дипломатичні, політичні, культурні, економічні і інші відношення не можуть бути вільні від норм етикету.Посилання
Подопригора М.Г. Деловая этика: учеб. пособие. / М. Г. Подопригора. – Таганрог: Изд-во ТГИ ЮФУ, 2012. – 116 с.
Компанієць В. В. Управління розвитком соціально-економічних систем у духовно-моральному та соціокультурному вимірі. Частина 2. Якість управління соціально-економічними системами: духовно-моральні та культурні пріоритети (на прикладі залізничного транспорту): монографія / В. В. Компанієць. – Харків: УкрДАЗТ, 2012. – 296 с.
Дебольский М. Психология делового общения. / Дебольский М.- М.: МАУП, 1998. – 244 с.
Карнеги Д. Как завоевать друзей и оказывать влияние на людей / Пер. с английского / Общ. ред. Зинченко В.П. и Жукова Ю.М. / Д. Карнеги. – Алма-Ата: «Ана тілі», 1991. – 496 с.
Дикань В.Л. «Етичні основи бізнесу». Навчальний посібник / В.Л. Дикань, В.В. Компанієць, О.М. Полякова.- Харків: УкрДАЗТ, 2012. – 316 с.
Лазаренко С.В. Деловая культура и деловой этикет в современном бизнес-сообществе [Электронный ресурс] / С.В. Лазаренко. – Режим доступа: http://www.rusnauka.com/4_SND_2009/Psihologia/40304.doc.htm
Сватенко М.К. Деловой этикет [Электронный ресурс] / М.К. Сватенко. - Режим доступа: http://russia-west.ru/viewtopic.php?id=299
Балабанова Л.В. Управління персоналом: навч. посіб. / Л.В. Балабанова, О.В. Сардак. – К.: Професіонал, 2006. – 512 с.
Браим И.Н. Этика делового общения. – Минск: «Народна аскета», 1996. – 248 с.
Деболький, М. Психология делового общения / М. дебольский. – М.: МАУП, 1998. – 244 с.
Компанієць В. В. Управління розвитком соціально-економічних систем у духовно-моральному та соціокультурному вимірі. Частина 1. Розвиток соціально-економічних систем у духовно-моральному та соціокультурному вимірі. Духовно-моральна соціально-економічна система: монографія / В. В. Компанієць. – Харків : УкрДАЗТ, 2011. – 305 с.
Свиридов А.С. История развития делового этикета [Электронный ресурс] / А. С. Свиридов. – Режим доступа: http://otherreferats.allbest.ru /ethics/00269204_0.html
Стивен Р. 7 навыков высокоэффективных людей. Мощные инструменты развития личности. – К.: Фолио-Альпина Паблишер, 2017. – 396 с.
Трофимов В.С. Деловой этикет [Электронный ресурс] / Трофимов В. С.– Режим доступа: http://psylist.net/uprav/040001.htm
Психология делового общения: ученик / Под ред. Г.В. Бороздиной. – М.: Инфра-М, 2008. – 168 с.
Развитие этикета в исторической ретроспективе [Электронный ресурс] - Режим доступа: http://www.studfiles.ru/preview/3191158/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).