МЕТОДИКА ОЦІНКИ СТАНУ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ НА РІВНІ ПІДПРИЄМСТВА
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i57.101556Ключові слова:
глобалізація, рівень глобалізації, підприємство, міжнародні відносини.Анотація
У статті проаналізовано методику оцінки стану глобалізаційних процесів на рівні підприємства. Проаналізовано існуючі підходи до визначення рівня глобалізації, визначено умови їх використання. Сьогодні методики, які дозволяють оцінити глобалізаційні процеси на рівні підприємства, розроблені недостатньо повно. Використовуючи наведені показники, можна корегувати тактику і стратегію підприємства. Для оцінки стану глобалізаційних процесів на рівні підприємства запропонована група показників, на основі яких він визначається. Ці показники згруповані у вигляді п’яти показників, за допомогою яких можна оцінити цей рівень. Надано методику розрахунку окремих показників. У висновках надані рекомендації щодо управління підприємством на основі цих показників.Посилання
K. Abberger, M. Graff, B. Siliverstovs und J.-E. Sturm (2014), Das neue KOF Konjunkturbarome-ter – Version 2014, in: KOF Analysen, Spring 2014, pp. 91–106.
Carnegie Endowment for International Peace (CEIP) [Electronic resource] / Carnegie Endowment for International Peace, 2009. –
Access mode: http://www.carnegieendowment.org
Dreher, Axel (2006): Does Globalization Affect Growth? Evidence from a new Index of Globalization, Applied Economics 38, 10: 1091-1110. Updated in Dreher, Axel, Noel Gaston and Pim Martens (2008).
Bremmer I. The New Rules of Globalization. / I. Bremmer // Harvard Bussiness Review, January–February, 2014.
George Ritzer, ed. (15 April 2008). The Blackwell Companion to Globalization. John Wiley & Sons. pp. 16
Глобалізація ноосфери & Перспективи України: монографія / Іван Кириленко. – Вінниця : Нілан, 2014. – 463 с.
Глобалізація: оцінки, наслідки, регулювання: монографія / Володимир Шконда, Анатолій Кальянов; під наук. ред. канд.
техн. наук, проф. В. В. Шконди // Донец. ін-т Міжрегіон.акад.упр. персоналом. – Донецьк : Донбас, 2014. – 165 с.
Hout T., Poster M. E., Rudden E. How Global Companies Win Out / T. Hout, M.E. Poster, E. Rudden // Harvard Business Review. – №60, no. 5 . –1982 р. – p.98-108.
Глобалізація за умов циклічності розвитку економіки і суспільства: монографія / В. В. Дергачова, О. М. Згуровський // Київ;Черкаси:Чабаненко Ю. А. – 2014. – 376 с.
Шадура-Никипорец Н.Т. Методические аспекты оценки
глобализации: отраслевой уровень/ Н.Т. Шадура-Никипорец // Российское предпринимательство. – 2013. – № 7 (229). – с. 78-83.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).