ГЛОБАЛІЗАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i58.106154Ключові слова:
промисловість, глобалізаційні процеси, політика, економіка, деіндустріалізація, модернізація.Анотація
У статті доведено, що недоцільне використання інструментів промислової політики в умовах тотальної глобалізації, може привести до втрати конкурентоспроможності не тільки окремої галузі, а й всієї держави. Проведений аналіз дозволив встановити, що фінансово-економічний стан вітчизняних промислових підприємств є критичним.
Багато промислових підприємств приватизовані, як наслідок держава втрачає чималу кількість підприємств - йде процес деіндустріалізації національної економіки. Відповідно держава не отримує надходжень до бюджету.
В результаті проведених досліджень встановлено - йде процес поглинання країни транснаціональним капіталом, держава втрачає основну частину свого суверенітету - економічну, перетворюючись із суб'єкта в об'єкт міжнародних відносин.
Посилання
Автомобилестроение в Украине близко к коматозному состоянию [Электронный ресурс]. - Режим доступа: http://www.newsep.com.ua/new/763.
Украина станет первой страной, добровольно отказавшейся от промышленности. Деиндустриализация в цифрах и фактах [Электронный ресурс]. - Режим доступа: http://nk.org.ua/ekonomika/ukraina-stanet-pervoy-stranoy-dobrovolno-otkazavsheysya-
ot-promyishlennosti-deindustrializatsiya-v-tsifrah-i-faktah-62904. 3. ПАТ «Азовмаш» [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.azovmash.com/ua/investors/1382087673].
Крюківський вагонобудівний завод збільшив виробництво майже в 4 рази [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://agravery.com/uk/posts/show/krukivskij-vagonobudivnij-zavod-zbilsiv-virobnictvo-majze-v-4-razi.
Зверяков М.И Промышленная политика и механизм ее реализации /М.И. Зверяков // Экономика Украины: – Киев, 2016. -№6. - С.3-18.
Мазур В.Л. Проблемы промышленной политики в Украине /В.Л. Мазур// Экономика Украины: – Киев, 2016. - №11. - С.3-18.
Геец В.М. Особенности взаимосвязи экономических и политических предпосылок реконструктивного развития экономики Украины /В.М. Геец // Экономика Украины: – Киев, 2016. - №12. - С.3-21.
Вишневский В.П. Глобальная неоиндустриализация и ее уроки для Украины /В.П. Вишневский // Экономика Украины: – Киев, 2016. - №8. - С.26-43.
Киндзерский Ю.В. Институциональная ловушка олигархизма и проблемы ее преодоления /Ю.В. Киндзерський // Экономика Украины: – Киев, 2016. - №12. - С.22-46.
Дикань В.Л. Роль государства в создании условий возрождения промышленного потенциала Украины / В.Л. Дикань // Вісник економіки транспорту і промисловості. – 2012. - №40. – С. 13- 17.
Дикань В.Л. Перспективы развития экономики Украины в условиях формирования международных транспортных коридоров в системе мировой глобализации экономики // В.Л. Дикань // Вісник економіки транспорту і промисловості. – 2013. - №42. – С. 144-149.
Дикань В.Л. Государственное управление развитием экономики Украины в условиях «третьей волны» глобализации /В.Л. Дикань// Вісник економіки транспорту і промисловості. - 2013. - №43. – С.11-20.
Дикань В.Л. Обеспечение конкурентоустойчивости предприятия: монография / В.Л. Дикань. – Харьков: Основа, 1995. – 160 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).