ЗАЛЕЖНІСТЬ СТІЙКОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОСТУ ДЕРЖАВИ ВІД РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i58.110469Ключові слова:
соціально-трудові відносини, економіка праці, мотивація праці, активізації соціального розвитку, трудові відносини, працездатні та безробіття, управління персоналом.Анотація
Розглянуто основні економічні та політичні питання, що впливають на розвиток соціально-трудових відносин. Виявлено взаємозв’язки між проблемами соціально-трудових відносин та дестабілізацією економічних процесів. Сформовано основні соціально-економічні компоненти, що впливають на стійкість економічного росту. Представлено фактори активізації інтелектуального потенціалу. Встановлено і доведено тісний зв'язок між трудовою діяльністю та соціальними відносинами, а також їх вплив на ефективність виробничих процесів, та розвиток економіки.
Доведено, що соціально-трудові відносини є не менш важливими ніж матеріальні засоби виробництва, та являють собою основу для досягнення конкурентоспроможності і ефективності роботи підприємств та економічного зростання.Посилання
Колот А. М. Еволюція ролі держави та інструментарію її впливу на розви- ток соціально-трудової сфери [Текст]: / А.М. Колот// Соціально-трудові відносини: теорія та практика. Збірник наукових праць. - № 1. – 2011. – С. 4-10.
Онікієнко В. В. Розвиток ринку праці України: тенденції та перспективи [Текст]: монографія / за ред. В. В. Онікієнко. – К. : Рада по вивченню продуктивних сил України.- 2007. – 286 с.
Герасименко О.О. Компоненти моделі регулювання соціально-трудових відносин на підприємстві [Текст] / О.О. Герасименко // Стратегія економічного розвитку України. – 2009. - №24-25. – С.198-203.
Статистичний щорічник України за 2015 [Текст]: / за редакцією І.М. Жук. – Київ .- 2016. – 216 с.
Блауг М. Теория перепроизводства Мальтуса [Текст] / М. Блауг // Экономическая мысль в ретроспективе Economic Theory in Retrospect. — М.: Дело, 1994.- 627 с.
Моліна О.В. Соціально-економічний розвиток регіонів Українського Причорномор'я: теорія, методологія, практика [Текст]: монографія / За ред. акад. НАН України Б.В. Буркинського.- Одеса: Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, 2010. – 376 с.
Яковенко В.Г. Підходи до формування мотиваційного впливу в сучасних умовах [Текст] / В.Г. Яковенко, Н.В. Гриценко, Т.О. Тимофеєва / . - ScienceRise № 5/3(10). - 2015.- С. 5-12
Вітте Л. Європейська соціальна модель і соціальна згуртованість: яку роль відіграє ЄС. – К:, Заповіт, 2006. – 44 с.
Гідденс Е. Майбутне европейської соціальної моделі [Текст]: /Е. Гідденс. – К.: Заповіт, 2006. – 56 с.
Яковенко В.Г. Розвиток соціально-трудових відносин, як резерв досягнення стійкого економічного росту [Текст]: » / В.Г. Яковенко // Матеріали VІІ міжнародної науково-практичної конференції «Пріоритети розвитку національної економіки в контексті євро інтеграційних та глобальних викликів. -Харків: ХНУБА. - 2016. - С. 103-104
Грішнова О. А. Соціальні інновації у трудовій сфері: сутність, види, особливості реалізації в Україні [Електронний ресурс] / О. А. Грішнова, Г. Ю. Міщук // Демографія та соціальна економіка. - 2013. - № 2. - С. 167-178. - Режим доступу:http://nbuv.gov.ua/UJRN/dse_2013_2_18.
Toffler, Alvin. The Third Wave [Electronic resource] / Alvin Toffler.- 1980. – 120 с. - Режим доступу: http://gtmarket.ru/laboratory/basis/4821.
Хенди Ч. Слон и блоха (будущее крупных корпораций и мелкого бизнеса) [Текст]: / Ч. Хенди. – Альпина , Москва. – 2004. - 204 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).