УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ОСНОВІ РОЗВИТКУ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i59.113141Ключові слова:
державне регулювання, інформатизація, електронний сервіс.Анотація
В статті доведена необхідність удосконалення державного регулювання підприємницької діяльності в умовах інформаційного суспільства.
Відмічено, що інформатизація охопила практично усі сфери життєдіяльності людини і є пріоритетним напрямом діяльності суспільства на шляху науково-технічного прогресу. Її розвиток є передумовою створення сприятливих можливостей для прогресивного розвитку держави та здійснення нею регулюючих функцій, а також для інтеграції до глобального світового господарства.
Важливою складовою державного регулювання підприємницької діяльності є податкове регулювання. Відзначено, що вагоме значення в інформаційно-аналітичному забезпеченні діяльності податкових органів має інформаційно-аналітична система.
Обґрунтовано необхідність підтримки створення електронного сервісу для малого і середнього бізнесу. Розкрито ризики впровадження та супроводу системи електронного документообігу, а також проблеми стимулювання її розвитку. Наведено пріоритетні напрямки вдосконалення інформатизації податкової інспекції.
Посилання
Друкер П. Ф. Бизнес и инновации [Текст] / П. Ф. Друкер. – М. : ООО «И.Д. Вильямс», 2007. – 432 с.
Рикардо Д. Начала политической экономии и налогового обложения. М.: Эксмо, 2016. 1040 с.
Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов, М.: Эксмо, 2016. 1056 с.
Психология предпринимательства. Хрестоматия. Учебное пособие; под ред. Д. Я. Райгородского;. Самара: Издательский Дом «Бахрах-М», 2007. – С. 175-184.
Дикань В.Л. Роль государства в создании условий возрождения промышленного потенциала Украины / В. Л. Дикань // Вісник економіки транспорту і промисловості. – 2012. – № 40. – С. 13-17.
Дикань, В. Л. Системный поход государственного регулирования в условиях рынка / В. Л. Дикань, А. Ю. Чередниченко // Вісник економіки транспорту і промисловості. – 2007. – № 17. – С. 11-17.
Дикань В.Л. Государственное управление развитием экономики Украины в условиях «3 войны» глобализации / В. Л. Дикань // Вісник економіки транспорту і промисловості. – 2013. – № 43. – С. 11-20.
Кулішов В. Державне регулювання підприємницької діяльності на мікрорівні / В. Кулішов // Молодь і ринок. 2012. № 3. С. 44-47
Соркін Б.В. Державне регулювання підприємницької діяльності в ринкових умовах: методи, засоби та цілі / Б.В. Соркін // Наукові праці МАУП. –. 2013. – Вип.1 . – С. 85-88.
Ракитов А.И. Общество, основанное на знаниях / А.И.Ракитов // Вестник Российской академии наук. – 2004. Т 74. №7. – С. 598-605.
Ракитов А.И. Постинформационное общество / А.И.Ракитов // Философские науки. 2016. № 12. С. 7 – 19.
Информационные технологии в экономике и управлении: учебник / Под ред. проф. В.В.Трофимова. – М.: Издательство Юрайт; ИД Юрайт, 2013. – 475c.
Klaus Schwab The Fourth Industrial Revolution. Access mode: https://www.foreignaffairs.com/articles/2015-12-12/fourth-industrial-revolution
Проскура К.П. Аналіз розвитку та ефективності застосування в Україні системи електронної податкової звітності/ К. П. Проскура // Проблеми і перспективи розвитку підприємництва. - 2014. - № 1. - С. 103-110.
Кудрицька Ж.В. Проблеми ефективності реалізації електронного документообігу / Ж. В. Кудрицька. // Державне управління: удосконалення та розвиток. - 2011. - № 5. – Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).