ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i61.127600Ключові слова:
промисловість, державне регулювання, промисловий розвиток, інструменти, рейтинг глобальної конкурентоспроможностіАнотація
В статті проаналізовано місце України в глобальних рейтингах конкурентоспроможності. Визначено, що найбільш деструктивний вплив на економічне становище та рівень конкурентоспроможності країни мають корупція, відсутність реформ, слабкість інституцій та обмеження інвестицій. Узагальнено глобальні та внутрішньодержавні деструктиви економічного розвитку. Доведено, що стійкий економічний спад є наслідком неефективної державної політики промислового розвитку. Встановлено, що сьогодні Україні потрібна якісна нова модель відродження економічного потенціалу та зміцнення рейтингу в глобальному просторі, побудована на цілеспрямованій політиці державного регулювання розвитку промисловості, що передбачала б досягнення прогресивних змін в структурних і технологічних параметрах промислового виробництва. Це дозволило представити концептуальний базис державного регулювання промислового розвитку України, що визначає мету, стратегічні напрямки та інструменти державного стимулювання прогресивних змін в промисловості та морально-етичного виховання учасників промислових взаємовідносин.
Посилання
Амоша А. Неоиндустриализация и новая промышленная политика Украины [Текст] / А. Амоша, В. Вишневский, Л. Збаразская // Економіка промисловості. – 2012. - № 1-2. - С. 3- 33.
Кіндзерський Ю.В. Промисловість України: стратегія і політика структурно-технологічної модернізації [Текст] / Ю.В. Кіндзерський. – Київ: НАН України, Ін-т екон. та прогнозування, 2013. - 536 с.
Кизим М.О. Промислова політика та кластерізація економіки України [Текст] / М.О. Кизим. - Х.: «ІНЖЕК», 2011. - 304 с.
Ляшенко В.І. Перший етап модернізації економіки України: досвід та проблеми [Текст] / В.І. Ляшенко. - Запоріжжя: ІЕП НАН України, 2014. - 798 с.
Шепетько Р.І. Неоіндустріалізація як фаза технологічного розвитку реального сектору економіки [Текст] / Р.І. Шепетько // Формування ринкових відносин в Україні. – 2014. - № 8. - С. 29-33.
Дикань В.В. Забезпечення розвитку машинобудівного комплексу в умовах створення промислово-логістичної системи [Текст]: монографія / В.В. Дикань. – Харків: УкрДУЗТ, 2013. – 390 с.
Дикань В.Л. Сутнісні аспекти конкурентоспроможності національної економіки [Текст] / В.Л. Дикань, О.Г. Кірдіна // Вісник економіки транспорту і промисловості. – 2009. - № 28. – С. 13-20.
Якубовський М. Концептуальні основи стратегії розвитку промисловості України на період до 2017 року [Текст] / М. Якубовський, В. Новицький, Ю. Кіндзерський // Економіка України. – 2007. - № 11. - С. 4-19.
Позиція України в рейтингу країн світу за Індексом глобальної конкурентоспроможності 2017-2018 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://edclub.com.ua/analityka/pozyciya-ukrayiny-v-reytyngu-krayin-svitu-za-indeksom-globalnoyi-konkurentospr omozhnosti-2. - Назва з екрану.
Рейтинг конкурентоспособности экономик стран мира — 2017/2018: Швейцария — лидер, Украина — на 81 месте [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://fdlx.com/politic/mir/100985-rejting-konkurentosposobnosti-ekonomik-stran-mira-2017-2018.html. - Назва з екрану.
Топ-10 причин, чому Україна опустилась в глобальному рейтингу конкурентоспроможності [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://hvylya.net/analytics/economics/top-10-prichin-chomu-ukrayina-opustilas-v-globalno mu-reytingu-konkurentospromozhnosti.html. - Назва з екрану.
Рейтинг корупції E&Y: Україна на першому місці серед 41 країни [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://news.liga.net/ua/news/politics/14730211-reyting_korupts_e_y_ukra_na_na_ pershomu_m_sts_sered_41_kra_ni.htm. - Назва з екрану.
Офіційний сайт Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.ukrstat.gov.ua/. - Назва з екрану.
Євростат оприлюднив дані про мінімальну зарплату у Європі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://svitua.com.ua/news/201702/2404-yevrostat-oprylyudnyv-dani-minimalni-zarplaty-yevropi- Назва з екрану.
Доходи і витрати українців: скільки заробляють і куди витрачають гроші [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://marker.ua/ua/ekonomich eskij-blok/3071-dohody-i-rashody-ukraint sev-skolko-zarabatyvayut-i-kuda-tratyat-dengi/. - Назва з екрану.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).