УТОЧНЕННЯ ПОНЯТТЯ ЛОГІСТИЧНА СИСТЕМА
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i62.133640Ключові слова:
постачальники, матеріальний поток, кінцеві споживачі, логістична система, система управління, підсистеми, формування і руху матеріального потоку та управляюча.Анотація
В теперішній час в деяких галузях витрати на переміщення матеріалів, незавершене виробництво та готову продукцію від постачальника до кінцевого споживача складає 60-70% усіх витрат на виробництво. У зв’язку з цим зменшення цих витрат є великою народногосподарською проблемою.
Метою даної роботи є уточнення поняття «логістична система» на підставі використання системного підходу і визначення місця управління в її складі.
В результаті проведених досліджень запропоновано уточнення визначення поняття логістичної системи, відмінність якого від існуючого полягає в об’єднанні в єдину систему підсистем: руху матеріального потоку та управління ним.
Посилання
Миротин Л.Б. Транспортная логистика: Учеб. пособ. / Л.Б. Миро-тин, И.Э. Ташбаев. –М.: Брандос, 1996. – 212 с.
Крикавьский Е.В. Логістика: основа теорії: підручник / Е.В. Кри-кавський – Львів, Видавництво Національного університету «Львівська по-літехніка», 2006. – 456 с.
Організація та проектування логістичних систем: підручник / Дени-сенко М.П., Левковец П.Р., Михайлова Л.І. та ін.. – К.: Центр учбової літе-ратури, 2010. – 336 с.
Гаджинский А.М. Основы логистики: Учеб. пособие / А.М. Гаджинский. - М.: ИВЦ «Маркетинг», 1995. – с. 124.
Основы логистики: Учеб. пособие / Под ред. Л.Б. Миротина и В.И. Сергеева. – М.: ИНФРА-М, 1999. – 200 с.
Гордов М.П. Логистика товародвижения / М.П. Гордов, С.Б. Кар-наухов, - М.: Центр Экономики и маркетинга, 1999. – 208 с.
Чухрай Н. Інноваційна діяльність підприємства як шлях отримання конкурентних переваг / Н.Чухрай, Р. Потора // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. – Ч.1. – Івано-Франковськ, 1999. – с. 93-95.
Кальченко А.Г. Логістика: підручник / А.Г. Кальченко. – К.: КНЕУ, 2004. – 284 с.
Окландер М.А. Логістика: підручник. / М.А. Окдандер. – К.:. ЦУЛ, 2008. – 346 с.
Сергеев В.И. Логистика в бизнесе: Учебник. / В.И. Сергеев. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 608 с.
Забуранна Л.В. Логістична концепція формування систем управ-ління підприємством / Л.В. Забуранна, О.М. Глущенко // Науковий вісник ЧДТЕУ. – 2011. - №4 (12). – с. 182-191.
Дудар Т.Г. Основи логістики. Навч. посіб./ Т.Г. Дудар, Р.В. Во-лошин. – К.: Центр навчальної літератури, 2012. – 176 с.
Окландер М. Контуры экономической логистики / М. Окландер. - К.: Наук. думка, 2000. – 174 с.
Кацьма В.І. Сутність та роль логістичного управління в системі управління підприємством / В.І. Кацьма // Економічний аналіз. 2016 р. Том 23. №2. – с. 61-65.
Могилевский В.Д. Методология систем: вербальный подход / В.Д. Могилевский. – М.: ОАО «Издательство «Экономика», 1991. – 251 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).