МЕТОДИ ОПТИМІЗАЦІЇ СКЛАДСЬКОЇ ЛОГІСТИКИ. ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

Автор(и)

  • И В Воловельская УкрДУЗТ, Україна
  • С Лиманская УкрДУЗТ, Україна
  • А Петрова УкрДУЗТ, Україна

DOI:

https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i63.145464

Ключові слова:

логістика, оптимізація, складська логістика, підхід, логістична система

Анотація

Логістику слід розуміти як управління матеріальними, інформаційними, фінансовими та ін потоками, тобто доведення сировини, матеріалів, інформації та фінансів від постачальника та підприємства-виробника до кінцевого споживача у відповідності з поставленими вимогами.

Логістика, як галузь знань, характеризується багатогранною структурою. І не викликає сумнівів той факт, що здійснення логістичних процесів і операцій потребує періодичної оптимізації при змінених умовах діяльності підприємства або зовнішнього середовища.

При логістичному підході на підприємстві виділяється та отримує суттєві права служба, пріоритетним завданням якої є управління наскрізними матеріальними потоками, тобто потоками, що надходять ззовні на склади служби постачання, виробничі цехи, склади готової продукції і потім йдуть до споживачів. У результаті показники матеріального потоку на виході з підприємства стають керованими.

В умовах зростаючої конкуренції питання оптимізації витрат і підвищення якості обслуговування клієнтів входять в перелік ключових у діяльності сучасних дистриб'юторських компаній і роздрібних мереж. Однією з важливих ланок логістичного ланцюжка для даного напрямку бізнесу є склад розподілу, ефективність функціонування якого, зрештою, значною мірою впливає на ефективність бізнесу в цілому.

Проектування наскрізних процесів у більшості випадків дає оптимальне рішення при накопиченні сировини, напівфабрикатів, готових виробів в тій чи іншій ланці логістичних ланцюгів на деякий час. Цілісний проект показує, що необхідно зробити з вантажем в місці накопичення.

З цією метою в логістичній системі утворюється склад. Склади – це будівлі, споруди і різноманітні пристрої, призначені для приймання, розміщення і зберігання, що надійшли на них товарів, підготовки їх до споживання і відпуску споживачу.

Складська логістика з'явилася досить давно і розвивається досить активно.  Причому логістика по праву займає одне з провідних місць у житті сучасного суспільства, так як забезпечує задоволення його попиту.

Причому здійснює це при мінімальних сукупних витратах, що дуже важливо для збільшення прибутку сучасних підприємств.Одним з ключових принципів складської логістики є аналіз діючих логістичних рішень і розробка заходів, здатних підвищити їх ефективність.

У даній статті дано аналіз основним існуючим методам оптимізації складських логістичних систем.

Біографії авторів

И В Воловельская, УкрДУЗТ

к. є. н., доцент

С Лиманская, УкрДУЗТ

магістр

А Петрова, УкрДУЗТ

магістр

Посилання

Борисенко З.М. Основы конкурентной политики. К.:Таксон, 2004. С.29-31.

Дикань В.Л. Основи логістичної інтеграції при формуванні логістичних систем через утворення територіально-промислового кластера// Українські залізниці. №9. 2014. С. 22-26.

Дикань В.Л.,Воловельська І.В Обеспечение конкрентоспособности железнодорожного транспорта как основной составляющей экономической безопасности // Вісник Одеського національного університету, 21 серия Економіка; Одесса С.82-85

Иванюта Т.М. Экономическая безопасность предприятия: учеб. пособие (для студентов ВУЗов) / Т.М. Иванюта, А.О. Заичковский. – К.: Центр учеб. лит-ры, 2009. 256 с.

Логистика как форма оптимизации рыночных связей /Под ред. Л.С. Федорова. – М.: Институт мировой экономики и международных отношений РАН, 2006. 122 с.

Основные показатели транспортной деятельности в Украине / Державна служба статистики України. – URL: http://ukrstst.gov.ua

Рачек С.В. Глобальная конкуренция как фактор повышения роли транспорта в социально-экономическом развитии общества // Управление экономическими системами. 2012. №12 (48). С.9-10.

Соколов Ю.И., Лавров И.М. Повышение качества транспортного обслуживания на основе учета эластичности спроса // Экономика железных дорог. 2014. №9. С. 80-86.

Хендфилд Роберт Б., Эрнест Л. Реорганизация цепей поставок. Создание интегрированных систем формирования ценности / Пер. с англ. — М.: Изд. дом «Вильямс», 2003. 416с.

Шкарлет С.М. Економічна безпека підприємства: інноваційний аспект: монографія. -К: Книж. Вид-во НАУ, 2007. 435с.

Якименко Н. В. Логістичні центри як організаційна основа нових форм взаємодії // Вісник економіки транспорту і промисловості: Зб. наук. праць. – Харків: УкрДАЗТ, 2008. № 23. С.158-160.

URL: https://znaytovar.ru/s/Optimizaciya-logistiki.html

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-10-31

Номер

Розділ

Економіка підприємства