АНАЛІЗ СТАНУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i63.145523Ключові слова:
фактор, банк, банківська система, економікаАнотація
В сучасних умовах ринкові відносини відрізняються усе більш жорсткою конкуренцією, причому це стосується не лише промислових або торговельних підприємств, але й сфери, яка забезпечує фінансами реальний сектор економіки – бакновской сфери.
На сьогоднішній день банки України змушені діяти в умовах підвищеної невизначеності зовнішнього середовища, що робить досить складним процес ідентифікації, оцінки та нейтралізації ризиків.
В останні роки ситуація на фінансовому ринку України постійно змінюється, що відображається в кризових явищах всієї економічної системи країни. Це пов'язано з тим, що фінансова сфера так чи інакше перетинається не тільки з усіма галузями народного господарства України, а також з банківською системою інших країн.
Більше того, про кризові явища в банківській сфері свідчать наступні фактори: ліквідація і банкрутство банків; збиткова діяльність банків; зниження загальної частки зобов'язань; погіршення якості кредитних портфелів банків; негативна динаміка капіталу банківської системи; девальвація гривні; зниження доходів населення; закриття філій у зоні воєнних дій і Криму; проблеми з веденням бізнесу з Росією та ін.
У зв'язку з цим не викликає сумнівів той факт, що особливу увагу необхідно приділяти вивченню і аналізу функіонування банківської системи України, а також методам її вдосконалення.
В Україні існує загальноприйнята дворівнева банківська система, яка складається з Національного банку України та інших банків, що створені і діють на території України .
Національний банк України є центральним банком, який проводить єдину державну політику.
Що ж стосується ролі Національного банку в життєдіяльності комерційних банків, то слід зазначити його регуляторну роль, яка проявляється у вигляді підтримки банківської сфери в разі падіння вітчизняної валюти і паніки, що виникає в результаті цього. В такому випадку Національний банк може видати рефінансує кредити тим банкам, які цього потребують.
У статті розглянуто основні тенденції розвитку банківської системи України, проаналізовано її стан та надано рекомендації щодо подолання кризових явищ.
Посилання
Васюренко О.В. Банківські операції [Текст]: підручник / Васюренко О.В. - Київ: Знання, 2014 - 324 с
Вовчак О. Сучасні інструменти реструктурізації вітчизняної банківської системи/ О.Вовчак, І.Осадчий// Вісник НБУ.-2014.-№12.-С.13-17.
Дикань, В.Л. Економічна безпека підприємства [Текст]: навч. посібник / В.Л. Дикань, І.В. Воловельська, О.В. Маковоз. – Х.: УкрГАЖТ, 2011. – 243 с.
Дикань, В.Л. Управління бізнесом [Текст]: підручник / Дикань, В.Л., ПанченкоС.В., Маслова В.О., Воловельська І.В.- Х.: УкрДАЗТ, 2017. – 315 с.
Євенко Т.І. Банківська система України: проблеми і перспективи розвитку/ Т.І.Євенко//Економіка.-2016.-№6.-С.40-41
Попова И.В. , ГрицакЕ.В. , Колесник Л.И. Оценка состояния банковской системы Украины и участия в ней Российского банковского капитала//Экономики вчера, сегодня, завтра. 2016.Том 6.№10А С.235-250.
Офіційний сайт Національного банку України [електроний ресурс].-Режим доступу: http://index.minfin.com.ua/bank
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).