ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i63.145575Ключові слова:
, залізничний транспорт, ресурсозбереження, теоретичні основи, заходи, енергоємністьАнотація
В статті вивчено підходи до визначення змісту категорії «ресурсозбереження». На основі цього запропоновано ресурсозбереження на підприємствах залізничного транспорту розглядати з точки зору процесу впровадження організаційно-управлінських, техніко-технологічних та інформаційних заходів, спрямованих на скорочення рівня використання всіх видів ресурсів. Ґрунтуючись на аналізі рівня енергоємності регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця» за період 2012-2016 роки, визначено заходи організаційно-управлінського, техніко-технологічного та інформаційного характеру, спрямовані на активізацію політики ресурсозбереження на підприємствах залізничного транспорту України.
Посилання
Табачкова Н.А. Українські реалії та перспективи сталого розвитку в умовах глобалізації економіки // Науковий вісник Ужгородського національного університету. 2016. Вип. 6. С. 71-74.
Карпуніна М.С. Удосконалення механізму ресурсозбереження в металургійній галузі України: дис.. на здобуття наук. ступеня канд.. екон.наук; спеціальність: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством / М.С. Карпуніна. Запоріжжя, 2018. 209 с.
Бєляєва Г.Є. Ресурсозбереження як напрямок підвищення конкурентоспроможності підприємств в загальній системі управління // Екологічний менеджмент у загальній системі управління : тези доповідей Десятої щорічної Всеукраїнської наукової конференції (Суми, 20-21 квітня 2010 року) / Відп. за вип. О. М. Теліженко. Суми : СумДУ, 2010. Ч.1. С. 20-23.
В.Л. Дикань, М.Ю. Калабухіна. Аналіз енергетичної складової у прямих енергетичних витратах на роботу тягового рухомого складу // Вісник економіки транспорту і промисловості. 2012. № 39. С. 80-83.
Іпполітова І.Я. Ресурсозбереження як метод господарювання в умовах кризи URL: http://www.rusnauka.com/15_NPN_2009/Economics/46350. doc.htm. - Назва з екрану.
Ковалко М. П. Енергозбереження – пріоритетний на¬прямок державної політики України / М. П.Ковалко, С. П. Денисюк.– К. : УЕЗ, 1998.–506 с.
Радчук І.М. Сутність поняття «ресурсозбереження» та шляхи його впровадження на підприємстві // Вісник ХНТУ, 2009. № 3(36). URL: http://archive.nbuv.gov.ua/portal /natural/ Vkhdtu/2009_3/30922.pdf. - Назва з екрану.
Сотник І.М. Еколого-економічні механізми мотивації ресурсозбереження : монографія. – Суми : ВВП "Мрія" ТОВ, 2008. 230 с.
Н.В. Якименко-Терещенко, І.В. Токмакова. Принципи ресурсозбереження в металургійному комплексі URL: https://knau.kharkov.ua/visn_econom_20172_312.html. - Назва з екрану.
Іванова Т.В. Екологізація природокористування та політика ресурсозбереження в сучасних умовах // Економіка та держава. 2011. №4. С. 123—125.
Рибалко Л.П. Сучасні підходи до трактування сутності поняття ресурсозбереження. – БІЗНЕС-ІНФОРМ, 2012. №3. URL: http://ekhneu.org.ua/content/suchani-pidhodi-do-traktuvannya-sutnosti-ponyattya -resursozberezhennya. - Назва з екрану.
Набатова Ю.О. Розробка методичних підходів до формування стратегії ресурсозбереження підприємств машинобудування // Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі. Сер.: Економічні науки. 2013. № 2. С. 193-196.
Іфтемічук В. С. Генеза ринкової економіки (політекономія, мікроекономіка, макроекономіка, економічний аналіз, економіка підприємства, менеджмент, маркетинг, фінанси, банки, інвестиції, біржова діяльність): терміни, поняття, персоналії [Текст]: навчальний економічний словник-довідник для студ. вищ. навч. закл. / В. С. Іфтемічук, В. А. Григорьєв, М. І. Маниліч та ін.– Л. : Магнолія плюс, 2004. 688 с.
Конищева Н.И. Управление ресурсосбережением на предприятиях новых форм хозяйствования / Н. И. Конищева, Р. И. Балашова // Современные проблемы управления экономикой: сборник научных трудов. – Донецк : ИЭП НАН Украины, 1994. С. 133-144.
Гусаков В.Г. Экономические законы, факторы и принципы управления ресурсосбережением / В.Г. Гусаков, В.И. Буць // Весник БДУ. 2010. Сер. 3. № 3. С. 64-66.
Енергоємність залізничного транспорту в Україні за 12 років знизилася на 42% URL: http://vkurse.ua/ua/business/energoemkost-zh-d-transporta-v-ukraine.html. - Назва з екрану.
Експерти оцінюють резерви енергозбереження ПАТ «Укрзалізниця» у 160 млн. грн URL: https://info.uz.ua/analitika/u-zaliznichnogo-transportu-velikiy-rezerv-energozberezhennya. - Назва з екрану.
Луханін М. Тяга поїздів — ресурсозберігаючі традиції та інновації бережливого виробництва на Одеській залізниці / М. Луханін // Українські залізниці. 2014. № 6 (12). С. 42-55.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).