Прийняття управлінських рішень. Теоретичний аспект
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i67.181135Ключові слова:
управлінські рішення, система прийняття рішень, конкурентні переваги, ризики.Анотація
Для того, щоб вижити в агресивному зовнішньому середовищі, підприємства повинні постійно шукати все більш унікальні шляхи забезпечення конкурентних переваг.
Під системою прийняття оптимальних управлінських рішень ми будемо розуміти комплекс взаємопов'язаних організаційно-економічних спрямованих дій, завдяки якому з'явиться можливість діагностувати потенційні ризики зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства для їх подальшої нейтралізації з метою підвищення його конкурентоспроможності.
Забезпечення конкурентоспроможності підприємства на основі системи прийняття оптимальних рішень, передбачає виділення, аналіз і оцінку всіх існуючих загроз за кожною з функціональних складових, а також потенціалу підприємства, та розробку на їх основі системи протидіючих і попереджувальних заходів.
Таким чином, ми бачимо, що при побудові системи прийняття оптимальних управлінських рішень, необхідно розглядати величезну кількість факторів, що несуть в собі загрози та ризики. Саме це робить актуальним і своєчасним питання про розгляд даної системи в сукупності зовнішніх загроз і внутрішніх методів управління, що дозволить реалізувати різні напрями підвищення конкурентоспроможності продукції й прибутковості підприємства.
У статті обґрунтовано, що тільки вірні управлінські рішення можуть привести підприємство до успіху. Нехтування системою прийняття рішень може привести підприємство до катастрофічних наслідків: руйнування виробництва і банкрутства. У зв'язку з цим у статті проаналізовано існуюче положення та зроблено рекомендації щодо формування системи прийняття управлінських рішень.
Посилання
Воловельская И.В. Основные типы и характеристика негативного воздействия на экономическую безопасность предприятия [Текст] / И.В. Воловельская // Вісник економіки транспорту і промисловості. – Вип. 29. – Х.: УкрДАЗТ, 2010. – С. 317-320.
Гранатуров В.М. Экономический риск. Сущность, методы измерения, пути снижения [Текст] / В.М. Гранатуров. - М.: Дело и сервис, 2002. - 112 с.
Дикань В.Л. Економічна безпека підприємства [Текст]: навч. посібник / В.Л. Дикань, І. В. Воловельська, О. В. Маковоз. – Х.: УкрГАЖТ, 2011. – 243 с.
Дикань, В.Л. Управління бізнесом [Текст]: підручник / Дикань, В.Л., ПанченкоС.В., Маслова В.О., Воловельська І.В.- Х.: УкрДАЗТ, 2017. – 315 с.
В.Л.Дикань, Ю.Т.Боровік, О.М.Полякова; Ю.М.Уткіна Забезпечення конкурентопроможності підприємств: підручник / В.Л.Дикань та ін.. Харків:УкрДазт. 2012. 415с.
Дикань, В.Л. Стратегічне управління [Текст]: навч. посібник / В.Л. Дикань, В.О. Зубенко, І.В. Токмакова, О.В. Маковоз, О.В. Шраменко. – К.: «Центр учбової літератури», 2013. – 272 с.
Официальный сайт Государственнной службы статистики Украины. – Режим доступа: http://www.ukrstat.gov.ua
Цветкова Е. В., Арлюкоеа И. О. Риски в экономической деятельно-сти. — СПб.: ИВЭСЭП. Знание, 2002. — 64 с.
Brehmer В. The Psychology of Risk // Risk and Decisions. Edited by W.T. Singleton and J. Hovden, Wiley, 1987.
John Wengler Managing Energy Risk: A Nontechnical Guide to Markets and Trading. Pennwell Pub, 1st edition, 2001. - 250 pp.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Вісник економіки транспорту і промисловості
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).