Теоретико-економічні аспекти визначення соціальної безпеки регіонів України
DOI:
https://doi.org/10.18664/338.47:338.45.v0i68.188984Ключові слова:
соціальна безпека, соціальна політика, коефіцієнт соціальної безпеки, соціальна безпека держави, соціальна безпека регіонів.Анотація
В умовах переходу до ринкових відносин важливу роль повинна відігравати соціальна політика держави. Соціальна безпека визначається наявністю такого стану розвитку суспільних відносин, який би надав можливість громадянам задовольнити свої потреби на достатньому рівні. Досягнення оптимальної ситуації в даній сфері можливе лише в результаті цілеспрямованих дій стосовно основних складових соціальної політики, політичних завдань і можливостей вітчизняної економіки.
Посилання
Скуратівський В.А. Управління соціальним і гуманітарним розвитком [Текст]: навчальний посібник / В. А. Скуратівський, В. П. Трощинський та ін. - К.: НАДУ, 2009. - Ч. 1. - 456 с.
Новікова О.Ф. Соціальна безпека: теорія та українська практика [Текст]: монографія / І. Ф. Гнибіденко, А. М. Колот, О.
Ф. Новікова В. В. Рогового. - К.: КНЕУ, 2006. - 292 с.
Білорус О.Г. Глобалізація та безпека розвитку [Текст]: монографія / О.Г. Білорус, Д.Г. Лук’яненко та ін. – К.: Вид-во КНЕУ, 2001. – 733 с.
Предборський В. А. Економічна безпека держави [Текст]: монографія / В.А. Предборский – К.: Кондор, 2005. – 391 с.
Кальницька М.А. Соціальна безпека: поняття та рівні дослідження [Текст] / М.А. Кальницька // Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика. – 2017. – випуск 17. - С. 566-571.
Стан та перспективи соціальної безпеки в Україні: експертні оцінки [Текст]: монографія / О. Ф. Новікова, О. Г. Сидорчук, О. В. Панькова [та ін.] / Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ; НАН України, Інститут економіки промисловості . — К. ; Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2018. — 184 с.
Соціально-економічна захищеність населення України: Статистичне видання. – К.: ІВЦ Держкомстату України, 2013. – 150 с.
Стратегія і тактика, стан соціально-економічного розвитку України: наук.-інф. зб. / за заг. ред. В. П. Горбуліна. – Науковий центр з питань євроатлантичної інтеграції України. – К.: Євроатлантікінформ, 2006. – 385 с.
Третяк В. П. Державне регулювання інноваційних відносин у соціальній сфері / В. П. Третяк // Вісник Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Серія : економічна. – 2010. – № 921. – С. 111 – 116. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/ UJRN/VKhE_2010_921_21.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Вісник економіки транспорту і промисловості
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by-nc-nd/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).